Filmi dokumentar “Light” (Dritë), i realizuar nga regjisoret Yllka Gjollesha dhe Suela Bako u shfaq në TIFF 2018. Dy artistet,…
Mozaikët e Vilës Athinase, mes të cilëve edhe i famshmi Mozaik i Akilit do të jenë të hapur vitin e…
Pas më shumë se 46 vitesh nga xhirimi, më në fund filmi dokumentar “Amazing Grace” i Aretha Franklin do të…
Festivali i 28-të i filmit europiano-lindor filloi të martën në qytetin gjerman Cottbus dhe ka si tematikë dialogun politik në…
Askush nuk i merr seriozisht deklarimet e ministres së Kulturës. Gafa e fundit është, ndoshta, e vetmja herë që duhet…
Ekzistojnë shumë mësime të cilat i mësojm përgjatë jetës. Nganjëherë dëshiroj që disa prej tyre t’i kisha mësuar më herët.…
Në galerinë e artit FAB ekspozita "Nëntori 21" u çel me punët e 25 artistëve. Emra të njohur të artit…
Tenori Saimir Pirgu aktualisht është duke bërë një karrierë shumë të mirë, gjë që atë e ngrit në piedestalin më…
Ema Andrea nderohet me një tjetër trofe. Pos çmimit si aktorja më e mirë e FIAT Festivalit Internacional Alternativ të…
Këto janë disa thënie të veçanta nga këngëtarja Dua Lipa që për një kohë shumë të shkurtër është shndërruar në…
Letra e poetit francez Charles Baudelaire, në të cilën njoftonte se do të tentonte ta vriste veten, është shitur për…
Qendra Kulturore “Lasgush Poradeci” po i nënshtrohet një rikonstruksioni të pjesshëm, për ti dhënë zgjidhje vetëm disa prej problematikave më…

Lajmet e fundit

Kylie Jenner qenka e martuar dhe ne nuk e dinim

Show-biz

Kylie Jenner qenka e martuar dhe ne nuk e dinim

Travis Scott dhe Kylie Jenner kanë disa kohë që po shijojnë romancën e tyre, por kanë nisur dyshimet se janë martuar në mënyrë sekrete. Në koncertin e tij të shtunën, reperi...

Arratisja e Gruevskit, dyshime për përfshirjen e Mickovskit

Bota Shqiptare

Arratisja e Gruevskit, dyshime për përfshirjen e Mickovskit

Ekstradimi i Gruevskit nga Hungaria do të kërkohet përmes Ligjit për bashkëpunim juridik ndërkombëtar. Kjo pasi dy vendet nuk kanë marrëveshje për ekstradim. Pavarësisht kësaj, ende nuk dihet nëse Nikolla...

Çfarë duhet të bësh të dielën në mbrëmje që të zgjohesh energjike të hënën në mëngjes?

Lifestyle

Çfarë duhet të bësh të dielën në mbrëmje që të zgjohesh energjike të hënën në mëngjes?

Mbrëmjet e së dielës janë totalisht relaks për t’u marrë me veten. Pra, nëse gjatë ditës ke qenë në plazh apo edhe duke takuar miqtë, që të ndihesh e freskët...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!