Filmi “Hija e diellit” është një tjetër projekt për të cilin pritet të nisin xhirimet. Me skenar nga Dritan Masareja,…
Jeta artistike dhe teatrore ka jo pak probleme. Regjisorja Elma Doresi që ka spikatur me shfaqjet teatrore në skena të…
Është ndarë nga jeta në moshën 89-vjecare shkrimtari i njohur Fatos Arapi. Lajmi është bërë i ditur nga familja e…
Komedia brilante ”Volpone” vjen premierë në teatrin “Skampa” në qytetin e Elbasanit. Kjo premierë teatrore, hap dhe sezonin artistik të…
Drama “Terror” premierë në skenën teatrore për publikun. Vepra e autorit gjerman Ferdinand Von Shirach me regji nga Gëzim Kame…
Teatri Metropol vazhdon traditën me premierat e tij. “Kryet e hudhrës”, e shkruar nga Kristë Berisha do të vijë në…
Kryetari i  Bashkisë dhe strukturat e varura nga ai të gjitha bateritë po i shpenzojnë për amfiteatrin, duke organizuar koncerte…
Ndeshja e Kombëtares me Jordaninë është e njëjtë si provë gjenerale para transfertës më Izraelin në Beer Sheva. Në orën…
Botues dhe autorë të ndryshëm pohojnë se problemet me librin dhe leximin janë përgjegjësi dhe e politikave që ndiqen nga…
U hap në Frankfurt panairi më i madh tregtar në botë për industrinë botuese me 7 000 ekspozues nga 105…
Dy dekorata nga krerët e shtetit të Kosovës i janë ndarë sot shkrimtares Helena Kadare. Medaljen Presidenciale të Meritave ia…
"Oskari dhe tezja Rozë" vepër e autorit Eric-Emmanuel Schmitt vjen premierë në skenën e teatrit me regji nga Kiço Londo.…

Lajmet e fundit

Arrestimet e dy ish-deputetëve, Shehu: Qeveria ka marrë fund

Politikë

Arrestimet e dy ish-deputetëve, Shehu: Qeveria ka marrë fund

Deputeti i Partisë Demokratike, Tritan Shehu ka komentuar arrestimet e bujshme të dy ish-deputetëve socialistë Arben Çuko dhe Arben Ndoka. Sipas tij arrestimet tregojnë atë që opozita e ka thënë...

VIDEO/ Kërkon që t’i fshihet mungesa, i vë pistoletën në kokë mësueses

Globi

VIDEO/ Kërkon që t’i fshihet mungesa, i vë pistoletën në kokë mësueses

Një nxënës i ka vënë pistoletën në kokë mësueses së tij në mënyrë që ajo t’i hiqte mungesën. Pamjet janë xhiruar në një shkollë të mesme në Creteil të Francës. Edhe...

Buna kthehet në një moçal të shëmtuar

Aktualitet

Buna kthehet në një moçal të shëmtuar

Këto ditë vjeshte pa reshje shiu kanë dhënë alarmin në Lumin Buna. Uji është tërhequr dhe lumi i ngjan një moçali. Banorët, por edhe ekspertët e mjedisin thonë se gjendja është...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!