Kalaja e Beratit një nga atraksionet turistike më të preferuara në Shqipëri edhe pse drejt fundit të sezonit turistik ka…
Në edicionin e parë, nisma “Dita e Kontemporanes – Arti Kontemporan Italian”, artisti Eugenio Tibaldi po mban në Tiranë një…
Ka nisur zyrtarisht festivali i njohur i muzikës “Kënga Magjike 2018”. Faza e parë e këtij festivali prezantohet në spektaklin…
Skulptori Idriz Balani prezanton para publikut në ekspozitën e tij personale rreth 65 vepra arti. Në Muzeun Historik Kombëtar, ekspozita…
“Opera National de Paris” feston datëlindjen e 350 me sopranon shqiptare. New York Times shkruan me superlativa për shfaqjen që…
Leka Bungo i rikthehet dramaturgjisë. Në teatër më shumë vëmendje kanë veprat e dramaturgjisë së huaj për t’i sjellë në…
Muzeu Dioqezan i Shkodrës, një objekt shumë i vlefshëm dhe tërheqës për të kuptuar më tej historinë e Shqipërisë dhe…
Tre tenorët me famë botërore Murat Karahan, Francesko Anile, Sebastian Ferrada dhe sopranoja shqiptare Ramona Tullumani u mirëpritën mbrëmjen e…
Kritiku dhe gazetari i njohur franko-zvicerian, Pierre-Marcel Favre, njëkohësisht edhe themeluesi dhe Presidenti i Nderit të Panairit Ndërkombëtar të Librit…
Drama "Terror” shoqëron publikun mbrëmjen e së dielës në skenë te “arTurbina”. Vepër autorit Ferdinand Von Shirach nga regjisori Gëzim…
Filmi “Luanët drejt Venecias” më skenar dhe regji nga Jonid Jorgji ka përfunduar xhirimet. Një projekt kinematografik, që ka në…
Skulptori Ermir Grezda do të prezantojë për publikun, disa nga veprat e tij të realizuara ndër vite.  Sipas tij, jo…

Lajmet e fundit

Arrestimet e dy ish-deputetëve, Shehu: Qeveria ka marrë fund

Politikë

Arrestimet e dy ish-deputetëve, Shehu: Qeveria ka marrë fund

Deputeti i Partisë Demokratike, Tritan Shehu ka komentuar arrestimet e bujshme të dy ish-deputetëve socialistë Arben Çuko dhe Arben Ndoka. Sipas tij arrestimet tregojnë atë që opozita e ka thënë...

VIDEO/ Kërkon që t’i fshihet mungesa, i vë pistoletën në kokë mësueses

Globi

VIDEO/ Kërkon që t’i fshihet mungesa, i vë pistoletën në kokë mësueses

Një nxënës i ka vënë pistoletën në kokë mësueses së tij në mënyrë që ajo t’i hiqte mungesën. Pamjet janë xhiruar në një shkollë të mesme në Creteil të Francës. Edhe...

Buna kthehet në një moçal të shëmtuar

Aktualitet

Buna kthehet në një moçal të shëmtuar

Këto ditë vjeshte pa reshje shiu kanë dhënë alarmin në Lumin Buna. Uji është tërhequr dhe lumi i ngjan një moçali. Banorët, por edhe ekspertët e mjedisin thonë se gjendja është...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!