Kalaja e Rozafës, e ngritur mbi një kodër shkëmbore në perëndim të qytetit të Shkodrës ka zgjuar interesin e 40…
Instituti Amerikan i Filmit (AFI) ka bërë të ditur se në ceremoninë rashës do ta nderojë Denzel Washingtonin me çmimin…
Filmi “Nëntori i Ftohtë”Sijarina shprehet i lumtur që puna e tij për këtë film është vlerësuar Qendra Kinematografike e Kosovës…
Prishtina International Vocal Festival mbrëmë shënoi natën e dytë koncertale në Amfiteatrin e Ri të Bibiotekës Universitare, prej ku u…
“E mbesa e krahinarit” vepër e autorit Kristo Floqi, e shkruar rreth viteve ’30 do të jetë premierë në skenën…
Vepra “Volpone” së shpejti në teatrin “Skampa” në qytetin e Elbasanit. Një premierë teatrore, që hap dhe sezonin artistik të…
Opera “Carmen” për dy mbrëmje me radhë në skenën e teatrit të Korçës. Vepra e George Bizet pas Pallatit të…
“Pa dyshim edhe Austria dhe Be-ja, do të arrijnë ta “lexojnë” Shqipërinë edhe përmes këtij “medium“ tjetër, që e shpall…
36 artistë nga 16 shtete te ndryshme si nga Irani, Turqia, Kosova, Gjermania, Zvicra, Serbia, Mali i Zi, Kroacia, Hungaria,…
Piktori grafist Abaz Hado, ish-drejtori i GKA, thotë se ky institucion duhet të ndryshojë në koncept, por jo objekt. Për…
Kur e kishte hequr shpresën se do të rikthehej në sheshin e xhirimit, aktori i shquar i kinematografisë, Birçe Hasko,…
Tirana aktualisht ka 1238 rrugë të emërtuara. Rruga “Him Kolli”, rruga “Leonard Frroku”, rruga “Mustafa Lleshi”, rruga “Irfan Tomini”, “Eshref…

Lajmet e fundit

Arrestimet e dy ish-deputetëve, Shehu: Qeveria ka marrë fund

Politikë

Arrestimet e dy ish-deputetëve, Shehu: Qeveria ka marrë fund

Deputeti i Partisë Demokratike, Tritan Shehu ka komentuar arrestimet e bujshme të dy ish-deputetëve socialistë Arben Çuko dhe Arben Ndoka. Sipas tij arrestimet tregojnë atë që opozita e ka thënë...

VIDEO/ Kërkon që t’i fshihet mungesa, i vë pistoletën në kokë mësueses

Globi

VIDEO/ Kërkon që t’i fshihet mungesa, i vë pistoletën në kokë mësueses

Një nxënës i ka vënë pistoletën në kokë mësueses së tij në mënyrë që ajo t’i hiqte mungesën. Pamjet janë xhiruar në një shkollë të mesme në Creteil të Francës. Edhe...

Buna kthehet në një moçal të shëmtuar

Aktualitet

Buna kthehet në një moçal të shëmtuar

Këto ditë vjeshte pa reshje shiu kanë dhënë alarmin në Lumin Buna. Uji është tërhequr dhe lumi i ngjan një moçali. Banorët, por edhe ekspertët e mjedisin thonë se gjendja është...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!