Amfiteatri i Tiranës do të mirëpresë tre muskutierët e muzikës rrok Aleksandër Gjoka, Elton Deda dhe Redon Makashi. Pas suksesit…
Ndërkohë që artistë dhe qytetarë në Tiranë protestuan sot  në orën 13.30 para komisionerit Hahn te Pallati i Kongreseve, sikurse…
“Vepra " Terror" e autorit gjerman Ferdinand Von Shirach, vjen për herë të parë në skenën shqiptare pasi është përkthyer…
Promovohet sot në orën 17.30 në “Xheko Imperial” libri “Arsimi. Edukimi. Ku ishim?... Ku po shkojmë?...” i pedagoges, Dr. Majlnda…
Ministria e Kulturës nuk na përfilli fare për festivalin. Nuk e kuptoj pse tallen me shpirtin e këtyre bartësve? Ajo…
Gazetarët e një emisioni në Greqi kanë udhëtuar drejt Shqipërisë, për në vendlindjen e këngëtares Eleni Foureira. Kamera e emisionit…
Traileri i parë i “Rocketman” , filmit biografik të Elton John sapo ka dalë dhe kjo është ajo që mësuam…
Nis Tetori Gjerman. I vetmi muaj në Tiranë prej 12 vitesh që ka veprimtaritë më të dendura kulturore. Të përditshme.…
Telashet në familjen e  Cristiano Ronaldos duket se nuk paskan të mbaruar. Sikur të mos mjaftonin akuzat për përdhunim nga…
Tenori Saimir Pirgu dhe sopranoja Ermonela Jaho përbëjnë dy figurat më të rëndësishme të artit shqiptarë që me zërin e…
 Driant Zeneli do të përfaqësojë Shqipërinë në edicionin e 58-të të Ekspozitës Ndërkombëtare të Artit në Venecia, e cilësuar një…
Piktori i njohur Gazmend Leka nesër në galerinë e artit FAB me ekspozitën personale “Lutja”. I njohur në aktivitetin e…

Lajmet e fundit

Arrestimet e dy ish-deputetëve, Shehu: Qeveria ka marrë fund

Politikë

Arrestimet e dy ish-deputetëve, Shehu: Qeveria ka marrë fund

Deputeti i Partisë Demokratike, Tritan Shehu ka komentuar arrestimet e bujshme të dy ish-deputetëve socialistë Arben Çuko dhe Arben Ndoka. Sipas tij arrestimet tregojnë atë që opozita e ka thënë...

VIDEO/ Kërkon që t’i fshihet mungesa, i vë pistoletën në kokë mësueses

Globi

VIDEO/ Kërkon që t’i fshihet mungesa, i vë pistoletën në kokë mësueses

Një nxënës i ka vënë pistoletën në kokë mësueses së tij në mënyrë që ajo t’i hiqte mungesën. Pamjet janë xhiruar në një shkollë të mesme në Creteil të Francës. Edhe...

Buna kthehet në një moçal të shëmtuar

Aktualitet

Buna kthehet në një moçal të shëmtuar

Këto ditë vjeshte pa reshje shiu kanë dhënë alarmin në Lumin Buna. Uji është tërhequr dhe lumi i ngjan një moçali. Banorët, por edhe ekspertët e mjedisin thonë se gjendja është...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!