Këngëtari grek Notis Sfakianakis mbajti koncertin e tij të parë recital në Shqipëri, në Pallatin e Kongreseve, mbrëmjen e së…
Nga Charles Mcgrath Kjo është intervista e fundit e shkrimtarit amerikan Philip Roth, e botuar në janar 2018. Shkrimtari i…
Studentët e Fakultetit të Arteve të Universitetit të Tetovës, më 23 maj 2018, së bashku me profesorët e tyre, në…
Bashkia e Shkodrës ka bërë publike kalendarin e aktiviteteve përgjatë muajit qershor. Ajo që bie në sy në këtë kalendar…
Monodrama “Rrno për me tregue” e At Zef Pllumit erdhi për publikun me regji nga Milto Kutali me interpretim nga…
 Unë si regjisor si gjithmonë mbështes artistët dhe nuk është asnjëherë humbje që të investohet në teatër nga shteti. Problemi…
Çmimi kryesor i edicionit të 16-të takimeve ndërkombëtare letrare “Azem Shkreli” në Pejë shkoi në Gjermani. Ai që e mori,…
Në nëntor, me rastin e festës kombëtare,  teatri "Zihni Sako" në Gjirokastër pritet të festojë 50 -vjetorin e krijimit të…
Të gjesh dashurinë në tre minuta. Kjo është fabula e videoklipit të ri të këngës ‘Dal Alba Al Tramonto’, e…
“Netët e Letërsisë Austriake” nën siglën “Tirana Lexon” çelën dje për publikun kryeqytetas maratonën e leximit.Ky aktivitet organizohet nga Instituti…
Shkrimtarja franceze e romaneve policeske, Fred Vargas mori sot në Spanjë çmimin prestigjioz Princesha e Asturias për Letërsinë për veprën…
Nga Don Lush Gjergji Studimi burimor i Gjystina Cacaj-Shushka “Gruaja në veprën e Atë Anton Harapit”, i botuar nga Sh.B.…

Lajmet e fundit

Protesta e studentëve, fotoja që po bën xhiron e rrjetit

Politikë

Protesta e studentëve, fotoja që po bën xhiron e rrjetit

Prej disa ditësh me rradhët rruga para ministrisë së Arsimit në Tiranë është mbushur me studentë që protestojnë për uljen e tarifave si dhe për përmirësimin e cilësisë së arsimit...

Liçaj: Ramës, tepsia po i kthehet në helmetë

Aktualitet

Liçaj: Ramës, tepsia po i kthehet në helmetë

Aktori i njohur Neritan Liçaj i ftuar në "360 Gradë" në Ora News, tha se në mandatin e dytë të qeverisë nuk kemi parë asnjë vizion të qeverisë. Liçaj: Pse gjithë...

Edmond Tupja: Studentët nuk janë më gurë shahu

Aktualitet

Edmond Tupja: Studentët nuk janë më gurë shahu

Pedagogu Edmond Tupja është i ftuar mbrëmjen e sotme në emisionin “5 Pyetjet nga Babaramo” në Report Tv për të folur për protestën e studentëve prej shtatë ditësh para Ministrisë...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!