Steven Spielberg ka qenë një prej producentëve më të njohur e më të suksesshëm të Hollywoodit që nga fillimi i…
Filmi ‘Rreze’ (Ray) me regji të Lorena Sopit, i realizuar sipas një flete të ditarit të njohur të Rreze Abdullahut,…
Grupi muzikor “Karajfilat që ka Shkodra”, i krijuar në vitet ’80, për 35 vjet me radhë i ka dhuruar qytetit…
Mbyllet Festivali Mbarëkombëtar i Teatrove, triumfon Reshat Arbana, Mustafiq e Altin Basha Megjithë problemet që patën trupat pjesëmarrëse, ku shumë…
Etnografia dhe arkeologjia e Shqipërisë ishte në qendër të 40 punimeve në piktura vaji, akuareli dhe grafika të piktorit Rakip…
Me ndarjen e çmimeve “Kamera 300”, në Manastir sonte do të përmbyllet Festivali i 39-të Internacional i Kamerës së Filmit…
Pedonalja e Shkodrës u kthye mbrëmjen e djeshme në një pasarelë mode që tërhoqi vëmendjen e qindra qytetarëve. E organizuar…
Baleti Kombëtar i Kosovës këtë javë do të shënojë edhe hapjen e sezonit me premierën e shfaqjes “Le corsaire”. Kjo…
Fare “rastësisht” në një ditë kur Kryeministri gjendet në Korcë, edhe ministrja e Kulturës, Mirela Kumbaro ka marrë pjesë në…
Sandër Ruçi është pauses i denjë e aktorëve  të mëdhenj të humorit shkodran.  Edhe pse jashtë ose më mirë në…
Bibliografinë e përkthimeve në Shqipëri 2017 ,tashmë vjen online nga Biblioteka Kombëtare e Shqipërisë, në kuadër të Ditës Kombëtare të…
Opera “Carmen” po vijon për publikun në skenën e Pallatit të Kongreseve. Vepra e George Bizet do të jetë në…

Lajmet e fundit

Arrestimet e dy ish-deputetëve, Shehu: Qeveria ka marrë fund

Politikë

Arrestimet e dy ish-deputetëve, Shehu: Qeveria ka marrë fund

Deputeti i Partisë Demokratike, Tritan Shehu ka komentuar arrestimet e bujshme të dy ish-deputetëve socialistë Arben Çuko dhe Arben Ndoka. Sipas tij arrestimet tregojnë atë që opozita e ka thënë...

VIDEO/ Kërkon që t’i fshihet mungesa, i vë pistoletën në kokë mësueses

Globi

VIDEO/ Kërkon që t’i fshihet mungesa, i vë pistoletën në kokë mësueses

Një nxënës i ka vënë pistoletën në kokë mësueses së tij në mënyrë që ajo t’i hiqte mungesën. Pamjet janë xhiruar në një shkollë të mesme në Creteil të Francës. Edhe...

Buna kthehet në një moçal të shëmtuar

Aktualitet

Buna kthehet në një moçal të shëmtuar

Këto ditë vjeshte pa reshje shiu kanë dhënë alarmin në Lumin Buna. Uji është tërhequr dhe lumi i ngjan një moçali. Banorët, por edhe ekspertët e mjedisin thonë se gjendja është...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!