Dossier/Shqipëria në Eurovizion Frederik Ndoci erdhi enkas nga SHBA, se iu premtua çmimi i parë në Festivalin e 46 –të…
Elia Zaharia do të interpretojë këtë fundjavë në skenën e teatrit “Andon Zako Cajupi” të Korçës, në veprën e Nikolai…
Bota ka ndryshuar shumë në hapësirën e një shekulli të vetëm dhe veshja e të rinjve nuk ka bërë përjashtim.…
Tregim nga Ramiz GINI   I pari i tha të dytit: - Shteti ra, tani do të pllakosë zia e…
Galeria kombëtare e Maqedonisë njoftoi sot se kishte nderin dhe kënaqësinë e veçantë të prezantonte ekspozitën “100 vjet nga lindja…
Drejtoria e Përgjithshme e Arkivave po pasuron përditë e më shumë publikun dorëshkrime me vlerë të madhe kulturore dhe historike…
Sot është 70-vjetori i lindjes së aktorit tonë të shquar, Timo Ffloko, një aktor dhe pedagog që ka nxjerrë sa…
Pas dështimit të Ledina Çelos, ishte radha e një artisti të ri, fitues i edicionit të dytë të “Etheve”, Luis…
Tregim nga Mehmet ELEZI Te bari në taracën e hotelit takova pas shumë vjetësh një shok gjimnazi, që ulej gjithherë…
Prej disa ditesh ka dale ne treg libri  me i ri i Prof. Dr. Albert Frasherit. Nё librin e tij,…
Komedia “Pallati 176” është një nga ikonat e artit shqiptar. Të gjithë e kemi parë e stërparë dhe jemi argëtuar…
Këtë vit, kur të rezervoni pushimet, kini parasysh që janë disa data në të cilat ju duhet të jeni në…

Lajmet e fundit

Përse duhet mbështetur një kauz e drejtë, lexoni pastorin gjerman

Aktualitet

Përse duhet mbështetur një kauz e drejtë, lexoni pastorin gjerman

Përse duhet mbështetur një protestë e një kauze të drejtë? Lexoni “ They first came...” të pastorit gjerman Martin Niemöller. Ne fillim erdhen... -Ne filim erdhen per komunistetUne nuk fola se nuk...

VIDEO/ Tifozët shqiptarë zbresin në fushë

Sport

VIDEO/ Tifozët shqiptarë zbresin në fushë

Më shumë se goli, tifozët shqiptarë i ka gëzuar prania e yllit të Realit, futbollistit të Uellsit Gareth Bale. Pak çaste pas përfundimit të ndeshjes një situatë e pazakontë është...

600 policë italianë për 8 vila të paligjshme të mafias

Globi

600 policë italianë për 8 vila të paligjshme të mafias

Policia italiane konfiskoi tetë vila të ndërtuara në mënyrë të paligjshme nga anëtarët e mafias në zonën e Romës. Plot 600 agjentë policie u angazhuan për këtë mision, kundër një klani...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!