Berisha-Olsi Ramës: Pagove garancinë 4.2 milion euro për kokainën në Maminas

Ish-kryeministri Sali Berisha ka reaguar pas deklaratës së dhënë nga Olsi Rama, i cili iu përgjigj akuzave të opozitës për lidhjet e tij me kokainën e kapur në Durrës, duke i cilësuar sajesa. Me një shënim në faqen e tij në Facebook, Berisha shkruan se Olsi Rama, jo vetëm garant por ai është ndërmjetësi për çmimin e drogës për të cilën u paguan kapar 4.2 milion euro

 

Ish-kryeministri Sali Berisha ka reaguar pas deklaratës së dhëne nga Olsi Rama, vëllai i kryeministrit, i cili iu përgjigj akuzave të opozitës për lidhjet e tij me kokainën e kapur në Durrës, duke i cilësuar tërësisht sajesa. Me një shënim në faqen e tij në Facebook, Berisha shkruan se Olsi Rama, jo vetëm garant por ai është ndërmjetësi për çmimin e drogës për të cilën u paguan kapar 4.2 milion euro. “Olsi Rama, jo vetëm garant por ai është ndërmjetësi për çmimin e drogës për te cilën u paguan kapar 4.2 milionë euro! Olsi dhe vëllai i tij Edi janë te skeduar për lidhje te vjetra bogotiane! Lexoni mesazhin e zyrtarit te larte dixhital!  “Përshëndetje Dr po ju shkruaj lidhur ngarkesën prej 614 kg kokainë të pastër nisur me konteiner me banane ne adrese te Arbi Garden me pronar Arber Cekaj . Jeni shume i sakte ne deklaratat tuaja Se Garantorë për gjithçka ka qenë z. “Olsi Rama” faktikisht i vëllai i tije kryeministër Edi Rama. Qe te dy Edi dhe Olsi kane lidhje te forta dhe te hershme Kolumbi me grupet e drogës ne ketë vend dhe po te pyeten autoritetet do te dalin vizitat e tyre nder vite ne Bogota. Por është Olsi Rama ai i cili përveç garancisë, ne ketë raste ka afruar vet dhe kontaktet ne Kolumbi si dhe çmimin dhe ofertën. Çmimi fillestar i blerjes si kapar te themi ka qenë më 7000 € kg x 600 kg= 4 milionë euro. Për këtë ngarkesë janë paguar 4.2 milion euro për ta nga dy njerëz shume afër me Ramën njeri prej tyre thuhet se është drejtori i fuqishëm i OSHE Çela. Kurse për personin tjetër qarkullojnë emrat e zyrtarëve te larte socialist,njeri ministër tjetri kryetar bashkie por ende nuk dihet është e sigurte. Të dhëna te plota si për rolin e Olsit ashtu dhe për paguesit e ngarkesës ka policia federale e Kolumbisë por duhet te ketë edhe DEA qe bashkëpunon shume ngushte me ketë Agjenci ! Ne ministrinë e brendshme dhe kryeministri ka rene damllaja, Rama i dine këto ndaj dhe deklaroj për te mbrojtur veten dhe vëlla Olsin, qe ne fillim se operacioni ishte pune vetëm e policisë dhe doganës shqiptare,pra deshi te thotë se droga u zbulua aksidentalisht,te kundërtën e asaj qe deklaroje ne mëngjesin e dt 27 shkurt Fatmir Xhafa i cili i dispononte te dhënat e dërguara nga policia federale kolumbiane” – shkruan Berisha.

 

 

 

 

 

Lini një përgjigje

Adresa juaj e emailit nuk do të bëhet publike. Fushat e detyrueshme janë shënjuar me *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>