“Buxheti i Kosovës nuk mund të përballojë një rritje aq të shpejtë të shpenzimeve për skemat sociale. Të mos i…
Policia e Kosovës ka dhënë detaje në lidhje me përleshjen e me armë të ndodhur mbrëmjen e sotme në Prishtinë.…
Prej shumë vitesh shqiptarët kanë tentuar të ikin me kamion drejt Britanisë së Madhe, që tashmë për shumë të rinj…
Ekrem Mustafa është emëruar ministër i ri i Punëve të Brendshme. Kryeministri Ramush Haradinaj ka marrë vendim që Fatmir Matoshi…
Në shtator të këtij viti, tifozët e skuadrës rumune në Beograd kënduan “Serbia është Kosovë”, e me të njëjtin avazh…
Ambasadori i SHBA-së në Beograd, Kyle Scott, ka deklaruar sot se qeveria e Kosovës nuk është e ashtuquajtur, por Qeveri…
Paralajmërimet nga Kosova për formimin e Ushtrisë së Kosovës shkaktojnë frikë te serbët, ka deklaruar kryetari i Serbisë Aleksandar Vuçiq.…
Partia e Behgjet Pacollit e ka konfirmuar shkarkimin e ministrit të Brendshëm, Bejtush Gashi. Ky i fundit është shkarkuar nga…
Hashim Thaçi e Ramush Haradinaj kanë shkuar sot në Akademinë e Shkencave dhe Arteve të Kosovë në promovimin e librit…
Janë rikthyer kontrollet e dyfishta në kufirin Shqipëri-Kosovë, në pikë-kalimin kufitar kryesor Morin-Vërmicë. Por ndryshe nga tre vjet më parë,…
Drejtoresha e Qendrës për Studime Euro-Atlantike, Jelena Miliç beson se Rusia nuk dëshiron marrëveshje mes Kosovës dhe Serbisë. Prandaj sipas…
Më 11 nëntor në Paris, mund të ketë një takim mes Presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi dhe atij të Serbisë,…

Lajmet e fundit

Edhe Australia mund ta njohë Jerusalemin si kryeqytet të Izraelit

Globi

Edhe Australia mund ta njohë Jerusalemin si kryeqytet të Izraelit

Australia do të shqyrtojë njohjen e Jerusalemit si kryeqytet të Izraelit dhe zhvendosjen e ambasadës së saj atje, tha kryeministri australian, Scott Morrison. Nëse ndodh, ky veprim do të pasonte politikën...

Udhërrëfyesit turistikë, gati akreditimi i programeve të kualifikimit

Aktualitet

Udhërrëfyesit turistikë, gati akreditimi i programeve të kualifikimit

Të gjithë subjektet që kërkojnë të akreditojnë programet e kualifikimit të udhërrëfyesit turistik dhe plotësojnë standardet që parashikon Udhëzimi i përbashkët nr.517, datë 24.01.2017, “Për akreditimin e programeve të kualifikimit...

Mjekët në Shkodër, Gjykata e Apelit lë në fuqi vendimet e shkallës së parë

Aktualitet

Mjekët në Shkodër, Gjykata e Apelit lë në fuqi vendimet e shkallës së parë

Mjekët e spitalit të Shkodrës të arrestuar dy javë më parë për shpërdorim detyre, kanë dalë një ditë më parë përpara Gjykatës së Apelit. Apeli ka vendosur rikonfirmimin e masave të shkallës...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!