Albin Kurti kërkon zgjedhje të parakohshme, “Mbështes rrëzimin e qeverisë”

Tuesday, 10 Prill 2018 14:42

Kryetari i Vetvendosjes Albin Kurti, është shprehur se është pro moncionit për rrëzimin e qeverisë dhe ka kërkuar zgjedhje të parakohshme në vend.

Shtimi enorm i posteve qeveritare apo rritja e pagës vetvetes, rritja e papunësisë e deri tek dëbimi tinëz në kundërshtim më të drejtat themelore të njeriut, të 6 shtetasve turq , janë disa nga arsyet pse Kurti kërkon rrëzimin e “qeverisë së shtrenjtë të Haradinaj”, siç e quan ai.

"Interpelancat për temat e ndryshme dhe Komisionet Hetimore Parlamentare që kemi iniciuar janë dëshmi e opozitarizmit tonë dhe dëmeve të kësaj qeverie që duhet të shkojë”-ka shkruar ai në një status në Facebook duke shtuar se shumica dërrmuese e popullit dhe deputetvë janë opozitë.

Mbajtjen qeverisë në pushtet Kurti e cilëson dhunim të demokracisë qytetare e parlamentare.

Modifikuar më Tuesday, 10 Prill 2018 15:01

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Të martën përgatituni për ndryshimin drastik të motit në Shqipëri

Aktualitet

Të martën përgatituni për ndryshimin drastik të motit në Shqipëri

Teksa Shtetet e Bashkuara të Amerikës përballen me një dimër të parakohshëm, me reshjet të dendura dëbore që deri më tani ka shkaktuar të paktën 8 viktima, edhe Europa duket...

Lamtumirë kilogram! Shkencëtarët votojnë ndryshimin

Kuriozitete

Lamtumirë kilogram! Shkencëtarët votojnë ndryshimin

Rreth 130 vite pasi kilogrami u përcaktua nga një masë metali që është mbajtur në një kasafortë në Paris, shkencëtarët kanë votuar për ndryshim dhe një sistem të ri që...

Aksident i rëndë në aksin Librazhd – Elbasan

Aktualitet

Aksident i rëndë në aksin Librazhd – Elbasan

Një aksident ka ndodhur mbrëmjen e sotme në aksin rrugor Librazhd – Elbasan. Aksidenti ka ndodhur pranë lokalit të njohur me emrin “Zeneli”. Ka qenë një autobus që është përplasur me...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!