Albin Kurti kërkon zgjedhje të parakohshme, “Mbështes rrëzimin e qeverisë”

Tuesday, 10 Prill 2018 14:42

Kryetari i Vetvendosjes Albin Kurti, është shprehur se është pro moncionit për rrëzimin e qeverisë dhe ka kërkuar zgjedhje të parakohshme në vend.

Shtimi enorm i posteve qeveritare apo rritja e pagës vetvetes, rritja e papunësisë e deri tek dëbimi tinëz në kundërshtim më të drejtat themelore të njeriut, të 6 shtetasve turq , janë disa nga arsyet pse Kurti kërkon rrëzimin e “qeverisë së shtrenjtë të Haradinaj”, siç e quan ai.

"Interpelancat për temat e ndryshme dhe Komisionet Hetimore Parlamentare që kemi iniciuar janë dëshmi e opozitarizmit tonë dhe dëmeve të kësaj qeverie që duhet të shkojë”-ka shkruar ai në një status në Facebook duke shtuar se shumica dërrmuese e popullit dhe deputetvë janë opozitë.

Mbajtjen qeverisë në pushtet Kurti e cilëson dhunim të demokracisë qytetare e parlamentare.

Modifikuar më Tuesday, 10 Prill 2018 15:01

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

I riu denoncon: Më ka ikur gruaja nga shtëpia, më ndihmoni

Aktualitet

I riu denoncon: Më ka ikur gruaja nga shtëpia, më ndihmoni

 Një 20-vjeçare është larguar nga banesa dhe prej dy muajsh nuk ka asnjë gjurmë të saj. Ka qenë bashkëshorti i saj që ka denoncuar në polici për largimin e gruas...

Zyrtari i lartë amerikan mohon komplotin për të rrëzuar Trump

Globi

Zyrtari i lartë amerikan mohon komplotin për të rrëzuar Trump

Zëvendësprokurori i Përgjithshëm i SHBA Rod Rosenstein ka mohuar një raport që ai diskutoi duke thirrur një klauzolë kushtetuese për të rrëzuar presidentin Donald Trump. Zyrtari i dytë më i lartë...

Rrezikoi deportimin, familja shqiptare merr lajmin e papritur

Aktualitet

Rrezikoi deportimin, familja shqiptare merr lajmin e papritur

Kur Albert Deda shikon kartën e identitetit, ai shkëlqen nga lumturia. Është fjala “leje qëndrimi” që shënon aty dhe e bën atë të lumtur. Pas një viti plot frikë dhe...