Ku e ka fjalën Daçiç kur thot: “Kosova do e pranonte ndarjen…"?

E mërkurë, 11 Prill 2018 10:19

Prej kohësh mediat perëndimore shkruajnë se, Prishtina dhe Beogradi kanë hapur një kanal komunikimi.

Presidentët Aleksandër Vuçiç dhe Hashim Thaçi komunikojnë rregullisht. 

Perëndimi druhet se, ata mund të arrijnë një kompromis për ndarje ose shkëmbim territoresh.

SHBA dhe Gjermania janë kategorikisht kundër.

Si për të konfirmuar këto spekulime, kryediplomati serb Ivica Daçiç, tha se, "Kosova do e pranonte ndarjen".

Por ai shtoi se, këshilltarët perëndimorë të Kosovës janë kundër.

Daçiç tha se, deri tani ka vetëm opinione për këtë çështje.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

E pabesueshme! Mësoni sa ka shkuar trashësia e dëborës në këtë fshat të Shqipërisë

Aktualitet

E pabesueshme! Mësoni sa ka shkuar trashësia e dëborës në këtë fshat të Shqipërisë

Kjo ka qenë situata në orët e mesditës, ndërsa në mbrëmje në Dardhë trashësia e borës arriti në një metër, duke krijuar vështirësi të mëdha në lëvizjen e automjeteve. Edhe pushuesit...

Anglia përmbys Kroacinë, kualifikohet në “final four”

Sport

Anglia përmbys Kroacinë, kualifikohet në “final four”

Anglia ka arritur të marrë pikët e plota ndaj nënkampionit të botës, Kroacisë në kuadër të Ligës së Kombeve, duke siguruar plasmanin në “final four”. Kroacia doli së pari në epërsi...

Festë në familjen e Rita Orës

Show-biz

Festë në familjen e Rita Orës

Në familjen e Rita Orës sot ka festë, vëllai i saj Doni feston ditëlindjen.Ai mbush 21 vjet. Me një postim në llogarinë e saj në Instagram, Rita i ka uruar ditëlindjen. Bashkëngjitur...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!