Fluturonin ulët mbi Preshevë… rrëzohet avioni ushtarak serb, vdes një prej dy pilotëve

E mërkurë, 11 Prill 2018 13:10

Një avion ushtarak serb është rrëzuar në Verilindje të Beogradit, pranë qytetit të Kovaçicës në Serbi.

Lajmi konfirmohet dhe nga vetë ministria e Mbrojtjes së Serbisë.

Dy pilotët kanë arritur të dalin nga kabina duke katapultuar, para se avioni të ushtarak i tipit "Super Galeb SOKO G-4", të rrëzohej.

Por nga përplasja me tokën njëri prej dy pilotëve ka humbur jetën.

Viktima, ishte pilot i Qendrës për Testime Fluturuese, ndërkohë i plagosuri është dërguar për trajtim në Akademinë Ushtarake Mjekësore.

Autoritetet e Aviacionit Ushtarak serb kanë hapur ndërkohë një hetim lidhur me këtë incident.

Kujtojmë që disa çifte avionësh ushtarak serb të tipit "Super Galeb SOKO G-4", fluturuan në formacione sulmi disa ditë më parë mbi Preshevë, gajtë një stërvitjeje.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

“Një k*rvar”/ Pas Etilda Gjonit një tjetër rilindëse bëhet gazi i botës

Aktualitet

“Një k*rvar”/ Pas Etilda Gjonit një tjetër rilindëse bëhet gazi i botës

Ministrja e Drejtësisë Etilda Gjonaj, u bë gazi i botës pak ditë më parë, teksa fjalën “karshi” e ndau në rrokje ndërkohë që fliste nga foltorja e Kuvendit. Por duket se...

Operacioni “Sintetiku”, arrestohen dy amerikanë në Tiranë

Aktualitet

Operacioni “Sintetiku”, arrestohen dy amerikanë në Tiranë

Drejtori i Departamentit të Policisë Kriminale ka njoftuar se dy amerikanë janë arrestuar në kuadër të operacioni “Sintetiku”. Të dy të arrestuarit akuzohen se prodhonin drogë sintetike në Tiranë. Te dy...

Braimllari: Ministria e Drejtësisë, koordinatore e korrupsionit dhe krimit

Politikë

Braimllari: Ministria e Drejtësisë, koordinatore e korrupsionit dhe krimit

Sekretari i Përgjithshëm i LSI-së, Endrit Braimllari ka deklaruar se qeveria e krimit po bën show mediatik me tepsinë e vet politike dhe se sot i shet shqiptarëve për arritje...