E rëndë/ Babai inskenon rrëmbimin e djalit në Kosovë. Ja arsyeja..

E Enjte, 12 Prill 2018 19:30

Ky lajm ka bërë bujë në të gjitha mediat dhe ka shqetësuar mbarë opinionin publik.

Ky rast është raportuar më 08.04.2018, por sot, policia bashkë me Prokurorinë Themelore të Ferizajt, gjatë hetimit të rastit kanë arritur në përfundim se ky rast nuk ka të bëjë fare me rrëmbim.

Madje, këtë e ka pranuar edhe vetë i mituri, Erlis Tafa, por edhe babai i tij, Adem Tafa.

Në një komunikatë për media e dërguar nga policia, thuhet se zbardhja e këtij rasti, është arritur pas sigurimit të të gjitha provave relevante, ndërkaq, sot, në prani të punëtorit social dhe të psikologes, është intervistuar i mituri, Erlis Tafa, i cili e ka pranuar se rasti është inskenuar.

Sipas tij, rastin e ka inskenuar bashkë me dy djemtë e xhaxhait të tij, me punë në Belgjikë, (V.T.21 vjeç dhe D.T.19 vjeç).

I mituri Erlis Tafa, gjithashtu, ka deklaruar se rastin e kanë inskenuar me qëllim që i njëjti të përfitojë dokumentacionin valid të shtetit të Belgjikës.

Policia e ka intervistuar edhe babanë e të miturit, Adem Tafa, i cili e ka pranuar dhe vërtetuar se rasti është inskenuar, por sipas tij, ai nuk kishte qenë në dijeni.

Lidhur me hetimet e këtij rasti është njoftuar edhe kryeprokurori i Prokurorisë Themelore në Ferizaj, i cili ka urdhëruar që rasti të procedohet në mënyrë të rregullt si, ”Lajmërim apo kallëzim i rremë", ndërsa SRH do të vazhdojë me hetimet e mëtejshme të rastit.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Të martën përgatituni për ndryshimin drastik të motit në Shqipëri

Aktualitet

Të martën përgatituni për ndryshimin drastik të motit në Shqipëri

Teksa Shtetet e Bashkuara të Amerikës përballen me një dimër të parakohshëm, me reshjet të dendura dëbore që deri më tani ka shkaktuar të paktën 8 viktima, edhe Europa duket...

Lamtumirë kilogram! Shkencëtarët votojnë ndryshimin

Kuriozitete

Lamtumirë kilogram! Shkencëtarët votojnë ndryshimin

Rreth 130 vite pasi kilogrami u përcaktua nga një masë metali që është mbajtur në një kasafortë në Paris, shkencëtarët kanë votuar për ndryshim dhe një sistem të ri që...

Aksident i rëndë në aksin Librazhd – Elbasan

Aktualitet

Aksident i rëndë në aksin Librazhd – Elbasan

Një aksident ka ndodhur mbrëmjen e sotme në aksin rrugor Librazhd – Elbasan. Aksidenti ka ndodhur pranë lokalit të njohur me emrin “Zeneli”. Ka qenë një autobus që është përplasur me...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!