Kërcënohet gazetarja shqiptare,ja mesazhet banale që...

Premte, 13 Prill 2018 19:34

Gazetarja investigative dhe kandidatja për deputete e PDK-së në Kosovë, Arbana Xharra është kërcënuar në rrjetet sociale nga një person që i ka dërguar një mesazh në postën elektronike.

Xharra duket se është kërcënuar në lidhje me opinionet e saj për arrestimet e gulenistëve në Kosovë si dhe ndikimin e Erdoganit në Ballkan.

“Një rast që tregon pasojat e ndikimit të ideologjisë erdoganiane tek një numër i shqiptarëve të Maqedonisë!”, shkruan ajo në rrejet sociale teksa poston mesazhin kërcënues.

Nuk është hera e parë që Xharra kërcënohet, madje disa kohë më parë ajo ra pre e dhunës nga persona të panjohur.

asdasfqegfw3g.jpg

 

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Trump deklasifikon dokumente të hetimit për ndërhyrjet ruse në zgjedhje

Globi

Trump deklasifikon dokumente të hetimit për ndërhyrjet ruse në zgjedhje

Presidenti Donald Trump urdhëroi Departamentin e Drejtësisë që të deklasifikojë një sërë dokumentesh që lidhen me hetimin për ndërhyrjen ruse në zgjedhje. Zëdhënësja e Shtëpisë së Bardhë, Sarah Sanders, tha se...

Qeveria në mandatin e dytë nuk kishte çështjen çame, por timon e tepsi

Politikë

Qeveria në mandatin e dytë nuk kishte çështjen çame, por timon e tepsi

Shpëtim Idrizi, në një intervistë në Top Show, sqaroi pse PDIU-ja vendosi që të kalojë në opozitë. Por, përpara se të zbulonte pse u largua, Idrizi rikujtoi arsyen pse u bashkua...

Dhunë fizike dhe psiqike, të burgosurit: I kemi larë muret me gjak

Aktualitet

Dhunë fizike dhe psiqike, të burgosurit: I kemi larë muret me gjak

Në redaksinë e emisionit “Stop” kanë mbërritur shumë letra nga persona që vuajnë dënimin në burgun e Fierit apo familjarë të tyre.Ata ankohen për sjellje të padenja nga ana e...