Veseli: dekada e re, angazhim i ri politik për të ardhmen e vendit

Diel, 24 June 2018 13:55

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, tha para qindra të rinjve në kuvendin zgjedhor në Vushtrri se liberalizimi i vizave do të ndodhe gjatë këtij viti, por të rinjtë e Kosovës kanë besim dhe do ta ndërtojnë të ardhmen e tyte në shtetin e Kosovës nëpërmjet ideve të thre inovatore.

Ai tha se Partia Demokratike e Kosovës beson tek rinia dhe idetë e tyre për ta zhvilluar dhe integruar Kosovën gjatë Dekadës së Re në Bashkimin Evropian. “Partia Demokratike e Kosovës beson tek rinia dhe energjia që të rinjtë sjellin. PDK gjithmonë ju ka dhënë hapësirën meritore të rinjve në vendimmarrje. Ju sot po filloni një angazhim të ri politik për të ardhmen më të mirë të vendit. Mbi 20 mijë të rinj anekënd Kosovës i janë bashkuar PDK-së për Dekadën e Re dhe kjo është dëshmia më e mirë se partia jonë po fuqizohet dhe reformohet me energji e ide të reja për të ardhmen e shtetit”, tha kryetari Veseli para delegatëve të Rinisë Demokratike në Vushtrri.

Në kë kuvend zgjedhor i pranishëm ishte edhe ministri i Shëndetësisë, Uran Ismaili, i cili tha se platforma Dekada e Re është krijuar nga lideri i Partisë Demokratike Kadri Veseli për të rinjtë e vendit, pasi siç tha Ismaili, PDK beson tek rinia dhe i jep asaj hapësirën e merituar në vendimmarrje.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Zjarr i fuqishëm në Itali, 2 të vdekur dhe 40 të asfiksuar

Globi

Zjarr i fuqishëm në Itali, 2 të vdekur dhe 40 të asfiksuar

jë pallat në Bolonja është përfshirë nga flakët gjatë ditës së sotëm dhe për pasojë dy persona kanë humbur jetën si dhe dy të tjerë  janë në gjendje të rëndë. Siç...

Ky vit shkollor bëhet më i shtrenjtë, rriten çmimet e librave dhe shërbimeve arsimore

Aktualitet

Ky vit shkollor bëhet më i shtrenjtë, rriten çmimet e librave dhe shërbimeve arsimore

Ky vit akademik është bërë më i shtrenjtë për të gjitha nivelet e studimit. Librat dhe mjetet shkollore kanë kushtuar më shumë që nga shtatori 2018 gjithashtu edhe shërbimet arsimore...

Rrëzohet palma dhe zë çiftin e bashkëshortëve poshtë, vdes burri

Globi

Rrëzohet palma dhe zë çiftin e bashkëshortëve poshtë, vdes burri

Rrëzimi i një peme ka rezultuar fatale për një çift në Selanik. Burrë dhe grua po punonin në kopshtin e oborrit të shtëpisë, kur një palmë aty u rrëzua duke...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!