Gjuriç sot viziton Kosovën

E mërkurë, 08 August 2018 09:31

Drejtori i të ashtuquajturës Zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriq sot me leje të Ministrisë së Punëve të Jashtme të Kosovës do ta vizitojë Kosovën e ku ka paralajmëruar se do të ketë takim edhe me zyrtarë të Listës Serbe, shkruan “Zëri.info”.

Zëvendësministrja në MPJ, Rejahan Vuniqi për “Zërin”, ka konfirmuar se kjo vizitë është bërë me leje të kësaj ministrie.

“Marko Gjuriq ka bërë kërkesë zyrtare pranë zyrës sonë në Beograd për të iu mundësuar nesër hyrja në Kosovë. Janë respektuar afatet kohore dhe kriteret teknike ashtu siç kërkohen me rregull dhe ne kemi lejuar hyrjen e tij nesër në Kosovë”, ka deklaruar Vuniqi për “Zërin”.

Gjuriq në këtë vizitë pritet të jetë i shoqëruar edhe nga sekretari i përgjithshëm i presidentit serb, Nikola Selakoviq. /ZERI

Modifikuar më E mërkurë, 08 August 2018 10:10

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Ti, Profesor !...

Aktualitet

Ti, Profesor !...

- Meditime rreth portretit të kolegut tonë, Profesorit model Ali Shashai – Të dielën, më 8 dhjetor, ne të dhamë lamtumirën e fundit ty, Profesor Aliu, njeriu ynë fisnik, familiari i...

Gjermania se vë në dyshim të drejtën e Kosovës për Ushtri, por të përfshijë dhe serbët

Bota Shqiptare

Gjermania se vë në dyshim të drejtën e Kosovës për Ushtri, por të përfshijë dhe serbët

Ministri gjerman i shtetit për punë të jashtme, Niels Annen, thekson në Bundestag se Gjermania nuk e vë në dyshim të drejtën e Kosovës për Ushtri të rregullt.  Qeveria Gjermane ka...

Letra prekëse, Foto i tregon rrënjët shqiptare Thomasit

Sport

Letra prekëse, Foto i tregon rrënjët shqiptare Thomasit

Në çdo intervistë, Foto Strakosha flet me emocione për të birin dhe shpesh vihet në vështirësi. Arsyeja? E thjeshtë, është babai dhe heroi i atij që po përjeton një karrierë...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!