Haradinaj: Tradhtar kush negocion ndarjen e Kosovës

Tuesday, 21 August 2018 12:58

Kryeministri Ramush Haradinaj ka folur sërish sa i përket idesë së Presidentit Hashim Thaçi për bashkimin e Luginës me Kosovën. Haradinaj Ka thënë se kjo është e pamundur të ndodhë.

Sipas shefit të Qeverisë, kushdo që në emër të Kosovës flet për territorin e saj në Bruksel, bën tradhti kombëtare, e ndryshimi i kufijve do të thotë luftë e re.

“Nëse Serbia na e jep Preshevën e marrim me qef, s’jam kundër. Shumë ngjarje e mirë. Por që të negocion dikush territorin e Kosovës së pavarur e shpallur më 17 shkurt në territorin e vetë nuk e ka askush këtë të drejtë. Pra nuk e ka Presidenti Thaçi ose një president tjetër apo dikush prej neve”, tha Haradinaj në Interaktiv të KTV’së.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Grabitësi shqiptar kërcënon shqip dhe grabit 4 zviceranët

Bota Shqiptare

Grabitësi shqiptar kërcënon shqip dhe grabit 4 zviceranët

Natën e shkuar, rreth orës 00.15, katër burra u përballën me një person që fillimisht nuk e kuptuan se çfarë donte të thoshte. Pasi nuk u kuptua në gjermanisht, autori...

Dezinsektimi me fushata që “ha” fonde! Mushkonjat ngelen një shqetësim, sidomos në zonat bregdetare

Aktualitet

Dezinsektimi me fushata që “ha” fonde! Mushkonjat ngelen një shqetësim, sidomos në zonat bregdetare

Gjatë sezonit të verës një nga shqetësimet që shoqëron pushuesit dhe jo vetëm pranë zonave bregdetare është edhe pickimi nga mushkonjat. Edhe pse shteti shqiptar ka pesë vjet që u...

Si e morën shqiptarët kontrollin e drogës në Britani!

Aktualitet

Si e morën shqiptarët kontrollin e drogës në Britani!

Mafia shqiptare ka marrë nën kontroll tregun e kokainës në Mbretërinë e Bashkuar duke përdorur “modelin Amazon”, sipas ekspertëve kriminalistikë atje. Ata marrin përfitimet maksimale duke ofruar produkte me cilësi të...