Arrestohen 3 “skifterët” shqiptarë në Spanjë, metoda që përdornin për vjedhjen e banesave

E mërkurë, 22 August 2018 19:27

3 shtetas shqiptarë janë vënë në pranga nga policia e Spanjës, të cilët akuzohen për vjedhje në banesa.

tre të arrestuarit janë mes moshës 24 dhe 27 vjeç, opr nuk bëhet i ditur identiteti i tyre.

Ata akuzohen për rreth 50 vjedhje gjatë muajve të fundit në Guadarrama, Algete, San Agustin de Guadalix, Boadilla del Monte apo Las Rozas, shkruajnë mediat spanjolle.

Grupi i hajdutëe ishte shumë profesionist dhe siguroheshin mirë që mos kuptoheshin. Ata futeshin në banesa përmes dritareve e më pas vidhnin para dhe sende me vlerë.

Në disa raste, banorët e banesave që binin pre e vjedhjeve, kryesisht gjatë natës, e zbulonin ç’kishte ndodhur vetëm në mëngjes.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Varkat me kufoma vazhdojnë të shfaqen në brigjet japoneze

Kuriozitete

Varkat me kufoma vazhdojnë të shfaqen në brigjet japoneze

Rreth 100 varka druri, me pamje të rrënuar, janë shfaqur në brigjet e Japonisë gjatë këtij viti. Ndonjëherë janë bosh, ndonjëherë kanë kufoma ose skelete, ndaj dhe janë quajtur “varka...

Aksident tragjik në Kosovë, 3 të vdekur, plagoset dhe ambasadorja turke në Prishtinë

Bota Shqiptare

Aksident tragjik në Kosovë, 3 të vdekur, plagoset dhe ambasadorja turke në Prishtinë

Një aksident tragjik ka ndodhur në orët e pasdites së sotme në Mramor të Prishtinës, ku janë konfirmuar 3 persona të vdekur dhe 3 të tjerë të plagosur. Mediat në Kosovë...

Shefat e rinj në spitale, zgjedhjet abuzive

Aktualitet

Shefat e rinj në spitale, zgjedhjet abuzive

Duke filluar nga muaji nëntor qendrat spitalore universitare do të kenë shefa të rinj shërbimi, të cilët do të zgjidhen në bazë të kritereve të reja, të ndryshuara me VKM...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!