Kanada, qirinj në nder të 14-vjeçarit shqiptar dhe babait të tij që humbën jetën në aksident

Saturday, 25 August 2018 18:05

Dhjetra shokë të klasës së djalit 14-vjeçar shqiptar, i cili humbi jetën bashkë me babain e tij në një aksident kanë zhvilluar homazhe ditën e premte, duke ndezur qirinj për humbjen e tij.

Fatos Metko, 45 vjeç dhe djali i tij Fioralb Metko, 14 vjeç humbën jetën të dielën e kaluar në një aksident, ndërsa mbetën të plagosura rëndë gruaja e Fatosit dhe vajza.

"Familjet tona ishin shumë afër dhe ky lajm është shkatërrues për ne", tha Hannah Carly, e cila ndihmoi në organizimin e homazheve jashtë shkollës "Samuel Ë. Shaë".

"Marshimi i heshtur ishte ideja e shumë njerëzve, jo vetëm imja. Ne e dinim se duhej të bashkohemi si një grup për ta nderuar atë - shumë njerëz këtu ishin miqtë e tij të mirë, tha më tej Hannah Carly.

Ilir Kuqi, president i Shoqatës Shqiptare Kanadeze të Calgary, tha se Maralba Metko është në gjendje kritike dhe mbetet në gjendje kome ndërsa vajza e saj Brianna "ndoshta do të jetë mirë", të paktën fizikisht, tha ai.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Gati fadromat për shembjet, ARRSH i bën një thirrje banorëve të Unazës së Re

Aktualitet

Gati fadromat për shembjet, ARRSH i bën një thirrje banorëve të Unazës së Re

Në prag të shembjeve të banesave dhe bizneseve tek Unaza e Re, Autoriteti Rrugor shqiptar i ka bërë një ftesë për sqarim, banorëve që shpronësohen ose jo. Deklarata e plotë për...

Mjeku shqiptar merr çmimin e karrierës në Kanada

Bota Shqiptare

Mjeku shqiptar merr çmimin e karrierës në Kanada

Mjeku shqiptar Dr.Lulzim Rrafshi është vlerësuar nga Kolegji Kanadez i Mjekëve të Familjes me çmimin e karrierës. Lajmi bëhet i ditur nga ministri i Shtetit për Diasporën, Pandeli Majko, i cili...

Panuçi nuk dorëzohet: Solla ide të reja

Sport

Panuçi nuk dorëzohet: Solla ide të reja

Kristian Panuçi duket se nuk dorëzohet as pas humbjes turpëruese 0-4 ndaj Skocisë. Në konferencën e zakonshme para ndeshjes ndaj Uellsit, ai  shpreh se do të mbetet trajner i Shqipërisë...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!