Thaçi e Vuçiç në Vjenë: Na lini t’i zgjidhim vetë problemet tona

Saturday, 25 August 2018 20:37

Ka filluar takimi Thaçi-Vuçiç në Alpbach të Austrisë.  Në mbledhjen e Forumit Europian, presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka folur edhe për çështjen e rishikimit të kufijve mes Kosovës dhe Serbisë.

Gjatë fjalës së tij Thaçi u shpreh se një marrëveshje me Serbinë nuk është fare e thjeshtë por siguroji shtetasit kosovarë se kufijtë etnikë nuk do të preken.

“Koha për të bërë marrëveshjen Kosovë-Serbi është tani. Nuk është fare e thjeshtë. Kemi nevojë për mbështetjen e të gjithëve. Kemi shqyrtuar rishikimin e kufijve. Kosovës nuk do ti preken kufijtë etnik por marrëveshja Serbi-Kosovë ka një vizion.” tha Thaçi.

Ndërkohë presidenti Vuçiç ka thënë se pavarësisht të gjitha pakënaqësive dy vendet duhet të bashkëpunojnë për zgjidhjen e problemeve.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

OKB: T’i japim fund tuberkulozit

Globi

OKB: T’i japim fund tuberkulozit

Tuberkulozi vitet e fundit është përhapur dhe kthyer në një nga dhjetë shkaqet kryesore të vdekjes së njerëzve në botë, duke ia kaluar SIDA-s. OKB do të shtojë përpjekjet për...

Tetë tradita të çuditshme seksuale të antikitetit

Lifestyle

Tetë tradita të çuditshme seksuale të antikitetit

Tema e seksualitetit ka qenë e rëndësishme edhe para erës sonë. Disa tradita që kanë ekzistuar në Greqinë dhe Romën e lashtë do ishin të dënueshme edhe sot. Bota sot...

“Nata ime me Dan Bilzerian”, 29-vjeçarja zbulon se si janë realisht festat e “mbretit të Instagramit”

Show-biz

“Nata ime me Dan Bilzerian”, 29-vjeçarja zbulon se si janë realisht festat e “mbretit të Instagramit”

Si janë në të vërtetë festat e playboy-t Dan Bilzerian?! Këtë e ka zbuluar Kaitlyn Isham, ylli i reality show “The Seven Year Switch”, e cila mori pjesë në një...