Kufijtë e Kosovës, avokati: Soros po shantazhon Thaçin me dosje krimi

Diel, 26 August 2018 17:21

Avokati Altin Goxhaj ka folur sot për prapaskenat që fshihen pas korigjimit të kufijve të Kosovës.  Sipas Goxhaj është vetë biznesmeni i fuqishëm George Soros ai që fshihet dhe ka planifikuar shitjen e Kosovës, dhe për këtë po shantazhon edhe Thaçin përmes dosjeve të krimit që zotërojnë shërbimet sekrete.

“Mbrapa kësaj historie qëndron Soros. Kosova ndryshe nga Shqipëria që ka sistem oligarkik, ka sistem poliarkik

Në Kosovë ka portale dhe media që janë të konfiguruar në mënyrë të barabartë kundër forcave politike. Në Shqipëri vetëm një Faxneës është, apo çdo protestë që organizohet.

Në Kosovë ka media që kanë qëndrime të ndryshme dhe sistem poligarkik, në Shqipëri nuk ndodh një gjë të tillë. Në vitin 99’ ku u çlirua Kosova erdhën me qindra grupe interesi, ka të gjitha shërbimet sekrete, ka një rrugalitet grupe interesi.

Kosova nuk është si Shqipëri që po vdes ekonomiksht. Në Kosovë e kanë pasur traditë largimin. Në Shqipëri Sorosi e ka kapur vendin. Dhe kjo tregon pse ai është shumë i fuqishëm mjafton të kapësh disa dosje dhe disa njerëz, që ta kuptojnë shqiptarët e kosovës Sorosin.

Ai është përzënë nga të gjitha shetet si Amerika dhe me një djalë si debil. Në Kosovë nëpërmjet netëorkut që ka në Tiranë përmes shantazhit mbase po përdor edhe Thaçin, mbase me dosje krimi apo duke përdorur shërbimet sekrete.

Serbia është një kryeqytet dhe vend ideal për tu paraqitur me imunitet, me shitjen e Kosovës ai zbulon fuqitë e tij armiqve të tij”, tha Goxhaj në Faxneës.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Shtrenjtohen sërish apartamentet në Tiranë, rritja varion nga 20-30%

Aktualitet

Shtrenjtohen sërish apartamentet në Tiranë, rritja varion nga 20-30%

Çmimet e apartamenteve në Tiranë po shtrenjtohen sërish me 15 deri në 30%, sipas një vëzhgimi të fundit që bëri Monitor në tregun e pasurive të paluajtshme në kryeqytet. Në Komunën...

Lista/ Shtetet që nuk lejohet të “fluturojnë” në SHBA

Globi

Lista/ Shtetet që nuk lejohet të “fluturojnë” në SHBA

Vitet e fundit udhëtimet nga ajri janë preferuar gjithnjë e më shumë duke pësuar një rritje të konsiderueshme në mbarë botën. Më shumë se katër miliardë njerëz udhëtuan nga ajri...

Greqia e katërta për tatimin mbi pronën në BE,  rënie të thellë në investime

Globi

Greqia e katërta për tatimin mbi pronën në BE,  rënie të thellë në investime

Greqia mban vendin e katërt në BE në lidhje me tatimin më lartë të pronës, sipas një studimi të kryer nga Fondacioni për Hulumtime Ekonomike dhe Industriale, ose IOBE. Studimi gjithashtu...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!