Kufijtë e Kosovës, avokati: Soros po shantazhon Thaçin me dosje krimi

Diel, 26 August 2018 17:21

Avokati Altin Goxhaj ka folur sot për prapaskenat që fshihen pas korigjimit të kufijve të Kosovës.  Sipas Goxhaj është vetë biznesmeni i fuqishëm George Soros ai që fshihet dhe ka planifikuar shitjen e Kosovës, dhe për këtë po shantazhon edhe Thaçin përmes dosjeve të krimit që zotërojnë shërbimet sekrete.

“Mbrapa kësaj historie qëndron Soros. Kosova ndryshe nga Shqipëria që ka sistem oligarkik, ka sistem poliarkik

Në Kosovë ka portale dhe media që janë të konfiguruar në mënyrë të barabartë kundër forcave politike. Në Shqipëri vetëm një Faxneës është, apo çdo protestë që organizohet.

Në Kosovë ka media që kanë qëndrime të ndryshme dhe sistem poligarkik, në Shqipëri nuk ndodh një gjë të tillë. Në vitin 99’ ku u çlirua Kosova erdhën me qindra grupe interesi, ka të gjitha shërbimet sekrete, ka një rrugalitet grupe interesi.

Kosova nuk është si Shqipëri që po vdes ekonomiksht. Në Kosovë e kanë pasur traditë largimin. Në Shqipëri Sorosi e ka kapur vendin. Dhe kjo tregon pse ai është shumë i fuqishëm mjafton të kapësh disa dosje dhe disa njerëz, që ta kuptojnë shqiptarët e kosovës Sorosin.

Ai është përzënë nga të gjitha shetet si Amerika dhe me një djalë si debil. Në Kosovë nëpërmjet netëorkut që ka në Tiranë përmes shantazhit mbase po përdor edhe Thaçin, mbase me dosje krimi apo duke përdorur shërbimet sekrete.

Serbia është një kryeqytet dhe vend ideal për tu paraqitur me imunitet, me shitjen e Kosovës ai zbulon fuqitë e tij armiqve të tij”, tha Goxhaj në Faxneës.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Eraldi kërkon ndihmë; I riu nga Kuçova do punë dhe kurim për të motrën

Aktualitet

Eraldi kërkon ndihmë; I riu nga Kuçova do punë dhe kurim për të motrën

Jeta është bërë më e vështirë për një të ri nga një fshat i Kuçovës. Eraldit i vdiq i ati dhe vuajtjet që kanë nisur që në moshën 14-vjeçare tani...

​Lampard: Man Unitedi e ka një skuadër të mrekullueshme

Sport

​Lampard: Man Unitedi e ka një skuadër të mrekullueshme

Ish-mesfushori legjendar i Chelseat, Frank Lampard, ka thënë se trajneri i Manchester Unitedit, Jose Mourinho, e ka bërë një skuadër të mrekullueshme, si dhe i ka cilësuar “Djajtë e kuq”...

Gazeta franceze: Ja harta e planit Thaçi-Vuçiç, kufijtë e rinj mes Kosovës dhe Serbisë

Bota Shqiptare

Gazeta franceze: Ja harta e planit Thaçi-Vuçiç, kufijtë e rinj mes Kosovës dhe Serbisë

Prestigjiozja franceze e referencës “Le Monde” i ka kushtuar një speciale të gjatë në rubrikën e saj “Gjeopolitikë” çështjes së ndryshimit të kufijve mes Serbisë dhe Kosovës. Në shkrimin e...