“Keni votën time”, Haradinaj mbështet nismën e opozitës që të mos ndryshohen kufinjtë

Tuesday, 28 August 2018 19:11

Partitë opozitare kanë kërkuar seancë të jashtëzakonshme para takimit të Presidentëve të Kosovës e të Serbisë në Bruksel. Këto parti po kërkojnë të votohet një rezolutë, për siç kanë thënë ata të mbrohet integriteti territorial. Kjo kërkesë është mbështetur edhe nga Ramush Haradinaj.

Haradinaj tha se nëse rezoluta e propozuar nga opozita e ka pikën që të mos ndryshojnë kufijtë e territori, do të votohet nga partia e tij.

“Nëse është vetëm një pikë në rezolutë, që mos me ndryshu kufijtë e territori, e ka votën time sot e nesër e në çdo kohë”, tha Haradinaj në konferencën e sotme.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Fshehu fëmijën në bagazh, burgoset nëna franceze

Globi

Fshehu fëmijën në bagazh, burgoset nëna franceze

Një nënë franceze e cila mbajti fëmijën e saj në një makinë të mbushur plot me krimba, është dënuar me pesë vite burg. Rosa-Maria Da Cruz fshehu vajzën e saj...

Në Spitalin Ushtarak mungojnë protezat! Investimi 100 mln lekë mbeti në “ajër”

Aktualitet

Në Spitalin Ushtarak mungojnë protezat! Investimi 100 mln lekë mbeti në “ajër”

Fiks Fare evidentoi këtë situatë e cila ka kohë që vazhdon, ata që vuajnë nga sëmundjet që prekin eshtrat e trupit nuk gjejnë zgjidhje. Emisioni Fiks Fare e solli këtë problematikë...

20 vite më pas Lewinsky tregon skandalin

Globi

20 vite më pas Lewinsky tregon skandalin

Kanë kaluar rreth 20 vite, që nga skandali seksual mes Monica Lewinsky dhe Bill Clinton. Tani, Monica ka vendosur të rrëfehet për herë të parë për marrëdhënien e saj me ish-presidentin...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!