Video/ Tmerr në Greqi, merr flakë trageti me 875 udhëtarë

E mërkurë, 29 August 2018 08:23

Në orët e vona të mbrëmjes së djeshme një traget me 875 persona brenda, mes tyre 140 anëtarë të ekuipazhit është përfshirë nga flakët në portin e Pireut në Greqi.

Trageti ishte nisur nga porti i Pireut për në Kretë, ndërsa në mesnatë është konstatuar zjarri duke sjellë frikë dhe panik te të gjithë udhëtarët që ishin brenda në mjet.

Ndërkohë mësohet se zjarri ka nisur në garazhe, ku ishin 80 kamionë dhe 152 automjete të tjera. Autoritetet kanë marrë masat e menjëhershme duke evakuuar të gjitha pasagjerët dhe ekuipazhin, të cilët nuk kanë pësuar asnjë lëndim.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Kompanisë Air Albania i mungojnë 29,8 milionë euro kapital

Aktualitet

Kompanisë Air Albania i mungojnë 29,8 milionë euro kapital

Të premten e shkuar, Kryeministri Edi Rama inauguroi udhëtimin e parë të kompanisë ajrore shqiptare Air Albania, projekt i Kryeministrit Rama nën kujdesin e Presidentit turk Rexhep Taip Erdogan. Ngjarja u...

Zyrtarja e lartë e DASH për çështjet evropiane, Elisabeth Millard viziton Tiranën

Aktualitet

Zyrtarja e lartë e DASH për çështjet evropiane, Elisabeth Millard viziton Tiranën

Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës ka njoftuar se Zv. Ndihmës Sekretarja e Shtetit Elisabeth Millard do të zhvillojë një vizitë treditore në Shqipëri. Ambasada amerikane në Tiranë i ka...

Akuza të forta ndaj policisë nga banorët e Jalës: Na grabitën lekët dhe sendet me vlerë

Aktualitet

Akuza të forta ndaj policisë nga banorët e Jalës: Na grabitën lekët dhe sendet me vlerë

Një ditë pas përplasjes me policinë për prishjen e 9 godinave në Jalë, 8 të shoqëruarit janë lënë të lirë. Edi Bala një nga banorët e Jalës në një lidhje telefonike...