Kapet shqiptari në Itali, lëviste me kokainë 100 mijë euro në makinë

E Enjte, 30 August 2018 22:39

Policia italiane ka arrestuar një shqiptar në Fermos, pasi është kapur me kokainë.
Mediat vendase raportojnë se shqiptari i arrestuar është me inicialet X.K, rreth 30 vjeç.

Ai është arrestuar mbrëmjen e kaluar teksa po udhëtonte me makinë e tij tip ”Fiat Panda”.

Gjatë kontrollit të mjetit, policia gjeti rreth 400 gram kokainë të pastër, e cila nëse do hidhej në tregun me pakicë do kushtetonte 100 mijë euro.

Shqiptari është dërguar në paraburgimin në Ascoli.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Sonila Meço i rikthehet ekranit, ja ekrani që ka zgjedhur

Aktualitet

Sonila Meço i rikthehet ekranit, ja ekrani që ka zgjedhur

Gazetarja Sonila Meço rikthehet përfundimisht në ekran pas një periudhe të gjatë tërheqjeje nga televizioni por kurrsesi nga profesioni i saj dhe kontakti me publikun. Meço është bërë zyrtarisht pjesë e...

BE në Tiranë për të integruar qeverinë apo Shqiperinë? – Vasili ka një pyetje për Soreca-n

Politikë

BE në Tiranë për të integruar qeverinë apo Shqiperinë? – Vasili ka një pyetje për Soreca-n

Kreu i grupit parlamentar të LSI-së, Vasili, ka reaguar pas mbledhjes së Këshillit të Stabilizim Asociimit në Bruksel pa praninë e opozitës. Ai shkruan se opozita ka qenë nga vitit 2013...

Përplaset makina e mbushur me kanabis, humbet jetën transportuesi

Aktualitet

Përplaset makina e mbushur me kanabis, humbet jetën transportuesi

Në rrugën rurale që lidh fshatrat Kaçinar- Mirditë – Kaluer në Lezhë, në një terren të theksuar malor, shtetasi T.N. 34 vjeç, banues në Mirditë, duke drejtuar mjetin e tij...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!