Seanca e jashtëzakonshme, Haradinaj: Mungesa e opozitës nuk e ndihmon Kosovën

Tuesday, 04 September 2018 10:22

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj, ka thënë se nëse opozita nuk merr pjesë në seancë, kjo nuk e ndihmon Kosovën.

“Ata s’kanë nevojë të marrin pjesë në votim, por duhej të vinin për t’i thënë pikëpamjet e veta. Mosardhja në seancë nuk është ndihmë, duhet të shohin çfarë është në pyetje”, tha Haradinaj në hollin e Kuvendit të Kosovës.

“Ne kemi krizë ekonomike në Kosovë, gjendja ekonomike s’është e mirë, kemi probleme të shumta, por punojmë për Kosovën. As s’ka ndarje as s’do ketë ndarje, as s’ka lëvizje me territore. Votojeni këtë delegacion”, u shpreh Kryeministri.

Haradinaj më pas u pyet nëse i kanë votat për këtë delegacion, por ai u përgjigj me ‘deputetët e dinë’.

Sot është parashikuar të mbahet seanca e jashtëzakonshme parlamentare në Prishtinë për dialogun Kosovë-Serbi në lidhje me debatin e shkëmbimit të territoreve. 

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Ndërron jetë foshnja e porsalindur, procedohen dy infermiere në Berat

Aktualitet

Ndërron jetë foshnja e porsalindur, procedohen dy infermiere në Berat

Një foshnje ka ndërruar jetë në Maternitetin e Beratit, pranë Spitalit Rajonal. Foshnja është lindur nën peshë, e për këtë arsye mbahej në inkubator. Edhe pse nuk dihen ende shkaqet e...

Kokainë me vlerë 3 mln sterlina, dënohet shqiptari në Angli

Aktualitet

Kokainë me vlerë 3 mln sterlina, dënohet shqiptari në Angli

Një gjykatë në Angli ka dënuar me 17 vite e 6 muaj burg në total një shqiptar dhe bashkëpunëtorin e tij britanik pasi janë shpallur fajtorë për trafik kokaine. Gjykata në...

Përjashtimi i opozitës nga KSA, Klajda Gjosha: Qeveria ka frikë nga e vërteta

Politikë

Përjashtimi i opozitës nga KSA, Klajda Gjosha: Qeveria ka frikë nga e vërteta

Deputetja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Klajda Gjosha e ftuar ditën e djeshme në Fax News, ka folur për situatën e rënduar politike në vend, si dhe për përjashtimin e...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!