Veseli: Një deputet është dërguar në spital pasi...

Tuesday, 04 September 2018 10:34

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka njoftuar të gjithë të pranishmin në sallën e Kuvendit të Kosovës, se njëri prej deputetëve është dërguar për në spital, pasi ka arritur në seancë.

“Një deputet është sëmurë, nuk dua ta bëj emrin publik, mirëpo ai është shoqëruar për në spital”, ka thënë kreu i Kuvendit.

Seanca e jashtëzakonshme për Ekipin Negociator është thirrur nga Qeveria e Kosovës, ndërkohe nuk ka mundur të filloj si pasojë e mungesës së kuorumit.

Opozita e ka bojkotuar këtë seancë, ndërsa deputetja e vetme që po qëndron në sallë është Teuta Rugova e LDK-së.

Kjo seancë e qeverisë është thirrur një orë më herët se seanca e opozitës, ku pritej të miratohet një rezolutë që ia ndalon Thaçit të diskutojë për territorin në dialogun e Brukselit.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Panuçi nuk dorëzohet: Solla ide të reja

Sport

Panuçi nuk dorëzohet: Solla ide të reja

Kristian Panuçi duket se nuk dorëzohet as pas humbjes turpëruese 0-4 ndaj Skocisë. Në konferencën e zakonshme para ndeshjes ndaj Uellsit, ai  shpreh se do të mbetet trajner i Shqipërisë...

Ulet numri i studentëve shqiptarë në Itali, rritet në Turqi

Aktualitet

Ulet numri i studentëve shqiptarë në Itali, rritet në Turqi

Universitetet europiane janë të njohura për traditën e tyre në mësim dhënie. Në renditjet ndërkombëtare ato renditen në të shumtën e rasteve në krye të klasifikimit për sa i përket...

Shqipëria me karburantin më të shtrenjtë në Europë, në raport me të ardhurat për frymë

Aktualitet

Shqipëria me karburantin më të shtrenjtë në Europë, në raport me të ardhurat për frymë

Shqiptarëve u duhen mesatarisht 10.3% të të ardhurave ditore për të blerë një litër benzinë, duke e renditur në këtë mënyrë në shtetin europian që ka karburantin më të shtrenjtë...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!