Kosovari i kërkuar nga Belgjika arrestohet në Morinë

Tuesday, 04 September 2018 11:40

Një shtetas kosovar është arrestuar në pikën kufitare në Morinë pasi ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar nga Belgjika.

Valdrin Nikqi, 31 vjeç, banues në fshatin Nebergjan, Kosovë ishte dënuar 2 vite e 6 muaj burg për veprën penale “Pjesëmarrje në grup kriminal me qëllim trafikimin e lëndëve narkotike”, parashikuar nga Kodi Penal Belg.

Arrestimi provizor u bë me qëllim ekstradimin e tij, në shtetin e Belgjikës, informoi policia e Kukësit.

Në përfundim të veprimeve  hetimore    Specialistët e Sektorit për Hetimin e Krimeve në DVP Kukës, bënë arrestimin provizor të tij, me qëllim ekstradimin në  shtetin Belg, si dhe referuan  materialet për veprime të mëtejshme Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Kukës.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Gjatë 5 viteve të fundit prodhimi energjetik i Shqipërisë ka rënë me 23%

Aktualitet

Gjatë 5 viteve të fundit prodhimi energjetik i Shqipërisë ka rënë me 23%

Gjatë 5 viteve të kaluara, prodhimi energjetik i Shqipërisë ka rënë ndjeshëm, me 22.8% tregojnë të dhënat zyrtare. Kështu, përgjatë 2017-ës, prodhimi energjetik primar, ku përfshihet jo vetëm energjia elektrike...

Vdiq një ditë më parë në një aksident në Itali, ja kush është 19-vjeçarja shqiptare

Aktualitet

Vdiq një ditë më parë në një aksident në Itali, ja kush është 19-vjeçarja shqiptare

Një vajzë 19-vjeçare, me origjinë shqiptare, humbi jetën një ditë më parë në rrugën provinciale “Carboni”, që lidh “Tagliatan” me “Villarotta di Luzzara”, për shkak të një aksidenti. Mjeti tip “Fiat...

Shfaqja “Jashtë derës”, premiera e fundjavës

Kulturë

Shfaqja “Jashtë derës”, premiera e fundjavës

“Jashtë derës” është historia e një ushtari që kthehet në vendlindjen e tij, në Gjermani, pas mbarimit të luftës së Dytë Botërore, e cila erdhi për publikun gjatë fundjavës në...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!