Shqiptarja konfirmohet Deputete e Republikes se Gjeneves

E mërkurë, 05 September 2018 13:13

Zonja Osmani ishte çertitifikur si Deputete supleante qysh në prill, por që njëkohësishtë ishte edhe në pritje të vendimit të Kongresit të partis së saj, të definonte një paqartësi në statusin e saj, pasi që dy kolegët e saja kishin kërkuar që baza e partis, ta thotë fjalën e fundit, gjë të cilën e beri, por duke i refuzuar ktyre të fundit kërkesat e tyre.

Ky vendim i Kuvendit partiak njëkosishtë konfirmonte mandatin e Deputetës së rregulltë të Zonjës Osmani, por ne për shkak të ndjeshmërisë që kishte vendimi, në redaksionin tonë kishim pa të arsyeshme që të presim aktin në realitet, kjo zaten edhe ishte arsyeja për të cilën nuk kemi publikuar një informacion të një rëndësie të tillë.

Por nga sot, mund të shfrytzojmë rastin, e të përserisim proverbrin tashmë të njohur këtu në Gjenevë kur thuhet: “se gjithëqka është mirë kur përfundon mirë”.

Një gjë e tillë ndodhi sot kur Zonja Xhevrie Osmani bëri betimin solemnë, në sallën e përkohëshme që Unioni Ndërkombtarë i Telekomunikacionit i ka huazu Kuvendit Republikan, deri në rinovimin e sallës permanente të saj.

Andaj ne si medium shfrytëzojmë rastin që të përgëzojmë Zonjën Osmani për performancën dhe suksesin e saj dhe tonin njëkohesishtë për ta përgëzuar dhe uruar ksaj të fundit edhe suksese tjera në karrierën e saj te ndritëshme.

Përkujtojmë edhe kete, se Xhevria është Deputetja e parë Shqiptare e zgjedhur në ketë nivel legjislativ, ndërsa që me prejardhje është nga Anamorava e Republikës së Kosovës.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Grabitësi shqiptar kërcënon shqip dhe grabit 4 zviceranët

Bota Shqiptare

Grabitësi shqiptar kërcënon shqip dhe grabit 4 zviceranët

Natën e shkuar, rreth orës 00.15, katër burra u përballën me një person që fillimisht nuk e kuptuan se çfarë donte të thoshte. Pasi nuk u kuptua në gjermanisht, autori...

Dezinsektimi me fushata që “ha” fonde! Mushkonjat ngelen një shqetësim, sidomos në zonat bregdetare

Aktualitet

Dezinsektimi me fushata që “ha” fonde! Mushkonjat ngelen një shqetësim, sidomos në zonat bregdetare

Gjatë sezonit të verës një nga shqetësimet që shoqëron pushuesit dhe jo vetëm pranë zonave bregdetare është edhe pickimi nga mushkonjat. Edhe pse shteti shqiptar ka pesë vjet që u...

Si e morën shqiptarët kontrollin e drogës në Britani!

Aktualitet

Si e morën shqiptarët kontrollin e drogës në Britani!

Mafia shqiptare ka marrë nën kontroll tregun e kokainës në Mbretërinë e Bashkuar duke përdorur “modelin Amazon”, sipas ekspertëve kriminalistikë atje. Ata marrin përfitimet maksimale duke ofruar produkte me cilësi të...