Kryeministrja serbe: E habitur që po flitet për një kompromis Thaçi-Vuçiç

E Enjte, 06 September 2018 09:29

Kryeministrja serbe, Ana Bërnabic në prag të vazhdimit të dialogut në Bruksel tha se asgjë nuk është “në tryezë” për momentin, përveç se duhet të arrihet një zgjidhje kompromisi për Kosovën.

Ajo shtoi se do të dëshironte që të shkohet shpejt drejt kësaj zgjidhjeje, por shtoi se nuk e di nëse do të ndodhë kjo.

E pyetur nëse të premten në Bruksel në takimin e presidentit serb të Kosovës, Hashim Thaçi dhe atij serb, Aleksandar Vuçic do të flitet për një kompromis dhe çfarë pret nga ky takim, Bërnabic  në një intervistë për Al-Jazeera Balkans tha: “Nuk pres ndonjë gjë në veçanti, por jam e habitur që po flasim për një kompromis, është një risi”.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

"Gruevski"/ Vjen reagimi i parë i Maqedonisë kundër Hungarisë

Bota Shqiptare

"Gruevski"/ Vjen reagimi i parë i Maqedonisë kundër Hungarisë

Ministria e Punëve të Jashtme të Maqedonisë i ka dorëzuar Hungarisë notë proteste lidhur me ikjen e ish-kryeministrit Nikolla Gruevski dhe me kërkesën së tij për azil në Hungari. Sot në...

Gjykata e Lartë kthehet në depo me 30 mijë dosje që presin të shqyrtohen

Aktualitet

Gjykata e Lartë kthehet në depo me 30 mijë dosje që presin të shqyrtohen

Ndërtesa e Gjykatës së Lartë është kthyer në një depo dosjesh që nuk dihet se kur do shqyrtohen. Janë 30 mijë dosje pezull të vendosura në salla, korridore dhe zyrat...

Enrique Iglesias kap fansen nga të pasmet, ajo e puth

Lifestyle

Enrique Iglesias kap fansen nga të pasmet, ajo e puth

Këngëtari i famshëm Enrique Iglesias në turnetë botërore ka kënaqur dhjetëra femra që kanë pasur fat që t’i këndojnë këngën “Hero”. Këngëtari është një prej meshkujt më të dëshiruar nga femrat...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!