Shpërthen gazi, shqiptari 58 vjeçar rëndë në spitalin e Napolit

E Enjte, 06 September 2018 16:38

Një 58 vjeçar shqiptar ka mbetur i plagosur rëndë pas shpërthimit të një zjarri në banesën ku jetonte në Rummo të Italisë.

Ai u shtrua në spital në gjendje të rëndë për shkak të djegieve të raportuara në shpërthim.

Shpërthimi i zjarrit ndodh për shkak të rrjedhjes së gazit në ndërtesën në rrugën në Caracciolo në Montesarchio.

Viktima e asaj që duket se është një aksident i brendshëm është një shqiptar 58 vjeçar i cili ka jetuar, ndoshta me bashkatdhetarët e tjerë, brenda strukturës.

Pas ndihmës paraprake në urgjencën e Rummo-s, për shkak të djegieve të shumta, mjekët urdhëruan transferimin e tij në repartin e djegieve në Cardarellt të Napolit.

Për të hetuar incidentin, karabinierët kanë marrë në pyetje edhe shqiptarin, identiteti i të cilit mbetet i panjohur.

Siç tregon ai, rreth orës 1:30 minuta të mërkurën, si pasojë e një rrjedhje të gazit në kuzhinë, duke shkaktuar një "zhurmë" në shtëpi. Kjo shkaktoi djegie të shumta brenda ndërtesës.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Kosova, të martën bëhet anëtare e INTERPOL-it

Bota Shqiptare

Kosova, të martën bëhet anëtare e INTERPOL-it

Ministri i Punëve të Jashtme në Qeverinë e Kosovës, Behgjet Pacolli, u shpreh optimist se Kosova nga nesër do të jetë anëtare e organizatës policore ndërkombëtare - INTERPOL. "Vota pro është...

LAJM I FUNDIT/ Kërkohet dorëheqja e deputetit të PS, fyeu fëmijët autikë

Aktualitet

LAJM I FUNDIT/ Kërkohet dorëheqja e deputetit të PS, fyeu fëmijët autikë

Ndaj gjuhës fyese të deputetit socialist Alket Hyseni kundrejt autikëve ka reaguar edhe drejtuesja e fondacionit “Down Syndrome Albania” Emanuela Pepkola Zaimi e cila ka kërkuar dorëheqjen. “Alket Hyseni jepni dorëheqjen”...

5 vjet pa Sokol Olldashin, Basha status të veçantë

Politikë

5 vjet pa Sokol Olldashin, Basha status të veçantë

Kryetari i PD-së Lulzim Basha ka përkujtuar ish-ministrin dhe deputetin demokrat Sokoll Olldashi në 5-vjetorin e ndarjes së tij nga jeta. kryetari i PD-së Lulzim Basha, e kujton përmes një mesazhi...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!