Kundër Thaçi-Vuçiç/ Merkel, e prerë: Integriteti territorial është kyç për rajonin

Saturday, 08 September 2018 15:54

Kancelarja e Gjermanisë është shprehur edhe një herë kundër planit të Thaçit dhe Vuçiçit për ndarjen e Kosovës.

Gjatë vizitës së saj në Maqedoni, kancelarja gjermane Angela Merkel është pyetur nga gazetarët për idenë e Presidentit të Kosovës për shkëmbimin e territoreve mes Kosovës dhe Serbisë.

Merkel është shprehur edhe një here se është kundër idesë për shkëmbimin e territoreve, njofton albinfo.ch.  “Në aspektin gjerman por edhe evropian ne kemi interes për rajon stabil. Kjo është kyç për stabilitet të Evropës në përgjithësi. Unë besoj se integriteti territorial është kyç për rajonin”, ka thënë shkurt ajo.

Modifikuar më Saturday, 08 September 2018 15:55

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Aksident në Llogara, autobusi me 50 turistë çekë del nga rruga

Aktualitet

Aksident në Llogara, autobusi me 50 turistë çekë del nga rruga

Një autobus me turistë çekë është aksidentuar në zonën e Llogarasë. Ngjarja ka ndodhur pasditen e kësaj të marte, ku autobusi me 50 turistë u doli nga rruga dhe u përplas...

Vasili: Amendimi i ligjit të teatrit, nxjerr jashtë ligjit Rilindjen

Politikë

Vasili: Amendimi i ligjit të teatrit, nxjerr jashtë ligjit Rilindjen

Kreu i Grupit Parlamentar të  LSI-së Petrit Vasili është shprehur së fundmi se amendimi i ligjit të teatrit, nxjerr jashtë ligjit Rilindjen. “Rilindja me votimin idiot per amendimin e ligjit ne...

Zbulohet vjedhja me tenderin, 800 mijë lekë të vjetra një uniformë e urgjencës

Aktualitet

Zbulohet vjedhja me tenderin, 800 mijë lekë të vjetra një uniformë e urgjencës

Rreth 80 000 lekë të reja i ka kushtuar buxhetit të shtetit uniforma për një punonjës të “Qendrës Kombëtare të Urgjencës Mjekësore”; nga këto rreth 70 000 lekë të reja...