Telefonata/ Vuçic merr bekimin e ‘vëllait’ të Ramës Erdogan për Kosovën

Diel, 09 September 2018 12:02

Po përcillet me shumë tensione vizita e Presidentit serb Aleksandar Vuçiç në Kosovë këtë fundjavë.

Shqiptarët në Kosovë po e presin me revoltë kudo. Por për një gjë Vuçic u shfaq shumë krenar dje para serbëve në veri. Ai njoftoi se pati një telefonatë shumë të mirë me Erdoganin nga Stambolli.

Siç duket vëllai i Ramës nxitoi t’i shfaqte mbështetjen e tij Presidentit serb për interesat e tij në Kosovë.

Erdogan dhe Vuçiç kanë raporte të shkëlqyera dhe kjo edhe për shkak të rolit të Kryeministrit të Shqipërisë, i cili i ka dhënë goditje shumë të mëdha interesave tona kombëtare.

Aleanca e madhe ruso-turke prej kohësh i ka dhënë bekimin Vuçiçit për planet e tij anti shqiptare. Dhe për realizimin e këtyre planeve kanë një mbështetje të madhe të Ramës, i cili është i gatshëm të bëjë gjithçka për vëllain e tij Erdogan.

Modifikuar më Diel, 09 September 2018 12:04

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

“Ta lëmë Ronaldon pa gjumë!”, policia rrethon hotelin e Juves në Valencia

Sport

“Ta lëmë Ronaldon pa gjumë!”, policia rrethon hotelin e Juves në Valencia

Policia e qytetit të Valencias është detyruar mbrëmë të rrethojë deri në orët e para të mëngjesit hotelin ku ka qëndruar Juventusi në këtë qytet, para sfidës së Ligës së...

SHBA: Kosova nuk mund të krahasohet me Republika Srbska

Bota Shqiptare

SHBA: Kosova nuk mund të krahasohet me Republika Srbska

Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara në Bosnje dhe Hercegovinë, Maureen Cormack, në një intervistë për Radion Evropa e Lirë ka thënë se politika e SHBA-ve është konsistente kur është në...

Tokat pa zot, fermerët në Gjirokastër nuk kanë certifikatë pronësie

Aktualitet

Tokat pa zot, fermerët në Gjirokastër nuk kanë certifikatë pronësie

Mijëra fermerë në të gjithë qarkun e Gjirokastrës nuk kanë një certifikatë pronësie për tokën që kanë në përdorim. Që prej vitit 2008 në të gjithë territorin me 7 bashki...