Vuçiq në Kosovë, rehabiliton Milosheviqin

Hënë, 10 September 2018 08:49

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiq, ka shfrytëzuar vizitën në Kosovë për të shpërndarë mesazhe të rrejshme, duke falsifikuar edhe historinë e luftës në Kosovë, shkruan sot “Koha Ditore”.

Vuçiqi, i cili në Kosovë erdhi me lejen e Prishtinës zyrtare, ka ngritur në qiell kriminelët e luftës me në krye Slobodan Milosheviqin, gjatë regjimit të të cilit ka qenë ministër i Informacionit.

Vuçiq ka shprehur publikisht edhe pretendimet territoriale ndaj Kosovës, duke thënë se “s’po i ndërrojmë kufijtë, sepse nuk ka kufij”.

Deklaratat e Vuçiqit janë konsideruar fyerje për qytetarët e Kosovës, viktimat e luftës dhe ata që intervenuan më 1999 për ta shpëtuar popullatën civile, përfshirë NATO-n. Madje Aleancën veri-atlantike, Vuçiq e ka akuzuar se kanë bombarduar “si qyqanë, prej distancës” ...

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

VIDEO / Si mund të humbet një rast i tillë! Luliç bën gafën e vitit

Sport

VIDEO / Si mund të humbet një rast i tillë! Luliç bën gafën e vitit

Nëse ekziston një çmim për “Golin e vitit”, atëherë duket të ekzistojë një çmim edhe për “Gafën e vitit” dhe të keni të sigurt se atë do ta fitojë Senad...

FOTOT/ 9 të famshëm që refuzuan role simbolike dhe humbën shansin e madh

Kulturë

FOTOT/ 9 të famshëm që refuzuan role simbolike dhe humbën shansin e madh

Shumë filma do të kishin qenë ndryshe me aktorë të tjerë. Disa aktorë i refuzuan shumë role simbolike për arsye të ndryshme si angazhimet në një tjetër projekt filmik ose...

“Shqipëria po i afrohet një diktature, krimi është lënë në bordurë”

Politikë

“Shqipëria po i afrohet një diktature, krimi është lënë në bordurë”

Deputeti Dashamir Shehi shprehet se Shqipëria po i afrohet një diktature dhe se krimi është lënë në bordurë. Ai shton se, opozita do të hyjë në zgjedhje dhe do t'i...