Komandanti i KFOR-it për bllokadën e Vuçiçit: Ai rajon e ka historinë të ndjeshme

Hënë, 10 September 2018 13:08

Komandanti i KFOR-it, Salvatore Cuoci, në një intervistë për mediat serbe ka thënë se institucionet e Kosovës e kanë marrë vendimin që Vuçiçi të mos e vizitojë fshatin Banjë të Skenderajt.

Ai ka thënë se KFOR-i ka qenë i gatshëm të intervenojë për sigurinë e Presidentit të Serbisë.

“E para është Policia, i dyti EULEX-i, pastaj ne. Neve na u dha detyra që të merremi me sigurinë e Presidentit të Serbisë dhe ne e bëmë këtë. Ishim të gatshëm që të intervenojmë në të gjitha pjesët ku ishte presidenti që të kishte siguri. Këtë edhe e bëmë sepse gjithçka ishte në rregull përveç fshatit Banjë”, ka thënë ai.

“Ky fshat ndodhet në një rajon që ka historinë e vet dhe ajo është e ndjeshme. Atje ishte policia por edhe ne siç e konfirmuam edhe disa komentatorë, të gatshëm për të intervenuar. Por mendoj se ishte një vendim i mençur i presidenti tuaj që situata të mbetet e qetë, që të mbahet nën kontroll”, ka thënë Cuoci.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

FOTO/ Enca vjen e zjarrtë dhe seksi, shikoni modelin e ri të flokëve

Show-biz

FOTO/ Enca vjen e zjarrtë dhe seksi, shikoni modelin e ri të flokëve

Këngëtarja Enca Haxhia shfaqet gjithnjë mjaft ekstravagante në postimet e saj në rrjete sociale. Këtë herë e shohim me një paruke të kuqe e veshur në mënyrë tejet provokuese. E veshur...

Platforma antimafia e PD/ Asnjë përfaqësues i Rilindjes në emision, frikë nga përballja

Politikë

Platforma antimafia e PD/ Asnjë përfaqësues i Rilindjes në emision, frikë nga përballja

Përfaqësuesit e PS-së mungojnë në emisionin ‘Opinion’, Mima: Do kisha preferuar t’i kisha përballë Tema e mbrëmjes së sotme në emisionin ‘Opinion’ është propozimi i bërë nga Partia Demokratike sa i...

Zbulohet përplasja mes Shqipërisë dhe Belgjikës për Safet Bajrin

Aktualitet

Zbulohet përplasja mes Shqipërisë dhe Belgjikës për Safet Bajrin

Safet Bajri përplas qeverinë shqiptare me atë të Belgjikës. Sipas asaj që zbulojnë mediat belge, autoritetet shqiptare kanë shprehur pakënaqësi që Belgjikës i janë dashur 5 muaj për të dorëzuar...