Kush ësht 23-vjeçari nga Shqipëria që u ekzekutua në New York

Tuesday, 11 September 2018 21:59

Një i ri shqiptar është ekzekutuar në New York, SHBA.

Sipas autoriteteve amerikane mësohet se viktima është 23-vjeçari, Grei Frashëri. Ai u vra mbrëmjen e 7 shtatorit në në Bay Ridge.

Policia amerikane gjeti në vendin e ngjarjes disa gëzoja arme, ndërsa siç raportojnë mediat amerikane, nga vendi i ngjarjes janë larguar disa makina me shpejtësi, por nuk dihet nëse në ndonjërën prej tyre kanë qenë autorët.

Policia e New Yorkut po heton për zbardhjen e ngjarjes, motivet dhe autorët.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Në Maliq, nusja rreh vjehrrën dhe vjehrri nusen

Aktualitet

Në Maliq, nusja rreh vjehrrën dhe vjehrri nusen

Dy ngjarje të ndryshme, “dhunë në familje”, janë regjistruar në Maliq. Sipas burimeve të Policisë Vendore, mësohet se në një rast, ka qenë nusja që ka dhunuar vjehrrën e saj, ndërsa...

A e ndiet tërmetin që lëkundi vendin mbrëmjen e sotme?

Aktualitet

A e ndiet tërmetin që lëkundi vendin mbrëmjen e sotme?

Një tërmet ka tronditur qendrën e vendit mbrëmjen e së martës rreth orës 21:05. Lëkundjet janë ndjerë pjesërisht në disa zona. Epiqendra ka qenë në detin Adriatik ose rreth 31...

Vatikani pas takimit Meta- Papa Françesku: Shqipëria ti bashkohet BE

Aktualitet

Vatikani pas takimit Meta- Papa Françesku: Shqipëria ti bashkohet BE

Papa Francesco, priti në një takim presidentin e Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta, gjatë vizitës së këtij të fundit në Vatikan. Biseda mes papës dhe presidentit Meta, u fokusua tek e...