Virusi i Nilit, 25 persona humbin jetën në Serbi

E mërkurë, 12 September 2018 10:33

Plot 25 persona kanë humbur jetën në Serbi, për shkak të virusit të Nilit Perëndimor.

Sipas Instituti i Shëndetit Publik deri tani janë shënuar 25 viktima të prekur nga virusi, që shkaktohet nga pickimi i mushkonjës.

Sipas Anadolu Agency, në Serbi janë identifikuar 262 persona të infektuar dhe po mbahen nën monitorim.

Nga ana tjetër, kujtojmë se ky virus është përhapur edhe në disa shtete të Evropës si në Greqi, Itali, Hungari etj. Vetëm në Greqi humbën jetën gjatë muajve të fundit 18 persona.

Modifikuar më E mërkurë, 12 September 2018 10:34

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Publikohen formacionet anti-Uells, Panucci nuk ndryshon

Sport

Publikohen formacionet anti-Uells, Panucci nuk ndryshon

Shqipëria pret në "Elbasan Arena" Uellsin në një miqësore luksi. Kuqezinjtë do të tentojnë të bëjnë kthesën, pas asaj humbje turpëruese 4-0 ndaj Skocisë dhe përballë Bale me shokë kërkojnë vetëm...

Largimi i Panuccit, Duka: Nuk është në dorën time

Sport

Largimi i Panuccit, Duka: Nuk është në dorën time

Qëndrimi ose jo i Christian Panuccit është kthyer në një çështje në kombëtaren shqiptare. Rezultatet negative dhe loja e dobët kanë bërë që drejt italianit të vërshojnë kritika të shumta. Megjithatë...

KPK e kualifikoi, ndërkombëtarët kërkojnë përjashtimin e prokurorin

Aktualitet

KPK e kualifikoi, ndërkombëtarët kërkojnë përjashtimin e prokurorin

Komisioneri Publik ka ankimuar vendimin për kalimin e procesit të vettingut për gjyqtarin e Gjykatës së Apelit të Shkodrës, Arben Dollapaj. Sipas Komisionerit Publik, hetimi nga Komisioni i Pavarur i...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!