Thaçi viziton Shkupin, takime me Zaevin e Xhaferin

E mërkurë, 12 September 2018 12:06

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi do të ndalet këtë të mërkurë për një vizitë të shkurtër në kryeqytetin e Maqedonisë, aty ku do të takohet me kryeministrin Zoran Zaev, kryeparlamentarin Talat Xhaferi dhe krerë të partive të tjera politike.

Sipas njoftimit të Presidencës, Thaçi pritet të flasë me krerët institucionalë e politikë të Maqedonisë për intensifikimin e bashkëpunimit ndërshtetëror, për procesin e dialogut për normalizimin e marrëdhënieve Prishtinë-Beograd, si dhe për forcimin e paqes, stabilitetit dhe perspektivës euroatlantike të të gjitha shteteve të rajonit të Ballkanit.
 

Vizita e tij në Maqedoni vjen pasi Thaçi priti në Prishtinë, në pamundësi për shkak të rrethanave për të vizituar rajonet me shumicë shqiptare në Serbi, krerët e Luginës së Preshevës. Thaçi ka biseduar ditët e fundit rreth të njëjtave tema edhe me presidentin Ilir Meta, si dhe homologun e tij malazez, Milo Gjukanoviç.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Shifra marramendëse që bosi i drogës i jepte shefit të sigurisë

Globi

Shifra marramendëse që bosi i drogës i jepte shefit të sigurisë

Një dëshmitar i qeverisë në gjyqin kundër bosit meksikan të drogës “El Chapo” ka thënë se karteli i tij i ka dhënë ryshfet ish-shefit të lartë të sigurisë së Meksikës...

SKANDAL/ Publikohen pamjet e “Shëruesit” që të zgjidh hallet përmes seksit (+18)

Aktualitet

SKANDAL/ Publikohen pamjet e “Shëruesit” që të zgjidh hallet përmes seksit (+18)

Emisioni “Stop” trajtoi sonte rastin e një “shëruesi”, ose siç njihen ndryshe guru”, që pretendon se zgjidh hallet e qytetarëve. Por të gjitha këto probleme, “shëruesi” Shefqet i lidh me...

Sherr i dhunshëm mes shqiptarëve dhe rumunëve

Aktualitet

Sherr i dhunshëm mes shqiptarëve dhe rumunëve

Të burgosurit shqiptarë dhe ata rumunë janë përfshirë në një sherr të dhunshëm në burgun e Sollicciano të Firences në Itali. Mediat italiane raportojnë se u desh ndërhyrja e gardianëve për...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!