Studentja ishte gjallë kur u hodh në det, të arrestuar një grek dhe një shqiptar

E mërkurë, 05 December 2018 10:14

"Vajza ishte gjallë kur është hedhur në det" kështu është shprehur mjeku ligjor i cili ka bërë autopsinë e studentes greke, Eleni Tofaloudi 21 vjeçe e cila u gjet e vdekur në shkëmbinjtë e bregdetit.

Për vrasjen e saj janë arrestuar një shqiptar dhe një grek.

"Përveç goditjes në kokë autopsia ka zbuluar se vajza është keqrajtuar brutalisht dhe ajo që është më tragjikja është se vajza ishte gjallë kur e hodhën në det. Nëse ata do ta çonin në spital, ajo do të jetonte sot " ka thënë eksperti mjeko ligjor për një prononcim në Star TV, shkruajnë mediat greke.

Sot do të zhvillohet ceremonia mortore ndërsa autorët do të dalin para gjykatës.

Ndaj tyre është ngritur akuza e vrasjes dhe e përdhunimit. 

Ngjarja ndodhi në 28 nëntor.

Mësohet se ata e kishin marrë studenten në shtëpi, duke i kërkuar asaj akte seksuale, të cilat vajza i kishte refuzuar.

Hetimet zbuluan gjurmët e ADN-së të studentëve si në makinë, ashtu edhe në shtëpinë e njërit prej dy autorëve.

Shqiptari Alexander Luthey ka rrëfyer krimin ndërsa 21 vjeçari grek nuk ka pranuar. 

Modifikuar më E mërkurë, 05 December 2018 11:41

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Mbërrijnë në Prishtinë automjetet ushtarake amerikane për ushtrinë e Kosovës

Bota Shqiptare

Mbërrijnë në Prishtinë automjetet ushtarake amerikane për ushtrinë e Kosovës

24 automjete ushtarake “Humvee” kanë ardhur nga Shtetet e Bashkuara, në Kosovë. Këto mjete pritet të jenë në dispozicion të Forcave të Armatosura të Kosovës, të cilat pritet të themelohen me...

Çifti shkodran përplaset për pronat, gruaja: Ja more tokat fëmijëve të tu për vëllain!

Aktualitet

Çifti shkodran përplaset për pronat, gruaja: Ja more tokat fëmijëve të tu për vëllain!

Pronat duket se vijojnë të jenë burim konflikti në shumë familje shqiptare. Këtë të diel, në rubrikën “Shihemi në gjyq” ishin bashkëshortët nga Shkodra, Suzana dhe Gasper Rrotaj. Shkaku ishte një...

Pedagogia e Fakultetit Histori-Filologji Lili Sula: Unë sot jam student!

Aktualitet

Pedagogia e Fakultetit Histori-Filologji Lili Sula: Unë sot jam student!

Me studentet protestues eshte bashkuar dhe pedagogia e Fakultetit Histori Filologji Lili Sula. Ne rrjetin social Fb znj.Sula shkruan:  - "Media mund të cungojë dhe tjetërsojë mendimin e një pedagogeje...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!