Shqiptari me shokun e përdhunuan e më pas e hodhën në det, i jepet lamtumira 21 vjeçares

E mërkurë, 05 December 2018 12:08

Miq, të afërm e familjarë i japin sot lamtumirën e fundit studentes 21-vjeçare Eleni Tofaloudis, e cila u vra brutalisht nga dy të rinj, një prej të cilëve shqiptar, në Rodos të Greqisë.

Trupi i së resë mbërriti në vendlindjen e saj Didymóteicho, pasditen e së martës. Prindërit e saj, të tronditur thonë se nuk mund ta besojnë atë që ka ndodhur.

Babai i 21-vjeçares, duke folur për mediat greke e konsideroi vrasjen e të bijës “një krim të urryer”. Ai tregoi se nuk kishte qenë në dijeni që e bija të ishte e kërcënuar. “Nëse do ta kisha ditur që dikush po e ngacmonte, do kisha marrë menjëherë avionin”, tha ai. “Dheu do të jetë më i lehtë për të, tani që autorët kanë pranuar gjithçka“, shtoi babai i së ndjerës, duke iu referuar arrestimit të dy autorëve të dyshuar.

 

Detaje të reja nga krimi monstruoz

Eksperti mjeko-ligjor që ekzaminoi trupin e Elenit, zbuloi se 21-vjeçarja ishte abuzuar seksualisht. Përveç goditjes në kokë, eksperti gjeti shenja në trupin e saj që tregojnë se ishte abuzuar brutalisht. Por ajo që e bën edhe më të rëndë rastin e Elenit, është fakti se ajo ishte ende gjallë kur u hodh në det. “Nëse do të ishte dërguar në spital, ajo mund të ishte ende gjallë”, thotë eksperti Panagiotis Kotretsos duke folur për të përditshmen “Protothena.gr”.

Shkaku i vdekjes së Elenit është mbytja, megjithatë të trup asaj iu gjetën edhe shenja dhune në fyt.

Vrasja makabre e Eleni Tofaloudis

Studentja 21-vjeçare u gjet e vdekur më 28 Nëntor, në shkëmbinjtë e zonës së Fokia, në Pefkos. Gjurmë të ADN-së së saj u gjetën në automjetin me të cilin ishte larguar për në apartamentin ku u masakrua, që i përkiste njërit prej autorëve.

Hetuesit që kanë në dorë vrasjen e Elenit besojnë se dy autorët tentuan të kryenin marrëdhënie seksuale me të, por ajo nuk pranoi dhe tentoi të largohej. Në këtë pikë, ata e goditën me një objekt metalik në kokë. Mbetet e paqartë se kur abuzuan seksualisht autorët me të.

Më pas ata e mbështollën trupin e saj dhe e transportuan drejt një plazhi që nuk mund të aksesohet në këmbë, duke e hedhur nga të paktën 10 metra lartësi. Në mushkëritë e saj u gjet ujë, që për ekspertët tregon se Eleni vdiq nga mbytja.

Për ngjarjen e rëndë janë arrestuar një 19-vjeçar shqiptar dhe një 21-vjeçar grek. Shqiptari, i identifikuar nga mediat greke vetëm me emrin Aleksandër mësohet se e ka pranuar përfshirjen në këtë krim makabër, ndërsa miku i tij grek vijon t’i mohojë akuzat./klan

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Mbërrijnë në Prishtinë automjetet ushtarake amerikane për ushtrinë e Kosovës

Bota Shqiptare

Mbërrijnë në Prishtinë automjetet ushtarake amerikane për ushtrinë e Kosovës

24 automjete ushtarake “Humvee” kanë ardhur nga Shtetet e Bashkuara, në Kosovë. Këto mjete pritet të jenë në dispozicion të Forcave të Armatosura të Kosovës, të cilat pritet të themelohen me...

Çifti shkodran përplaset për pronat, gruaja: Ja more tokat fëmijëve të tu për vëllain!

Aktualitet

Çifti shkodran përplaset për pronat, gruaja: Ja more tokat fëmijëve të tu për vëllain!

Pronat duket se vijojnë të jenë burim konflikti në shumë familje shqiptare. Këtë të diel, në rubrikën “Shihemi në gjyq” ishin bashkëshortët nga Shkodra, Suzana dhe Gasper Rrotaj. Shkaku ishte një...

Pedagogia e Fakultetit Histori-Filologji Lili Sula: Unë sot jam student!

Aktualitet

Pedagogia e Fakultetit Histori-Filologji Lili Sula: Unë sot jam student!

Me studentet protestues eshte bashkuar dhe pedagogia e Fakultetit Histori Filologji Lili Sula. Ne rrjetin social Fb znj.Sula shkruan:  - "Media mund të cungojë dhe tjetërsojë mendimin e një pedagogeje...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!