Kërcënon Serbia: Kemi investuar në ushtri

E mërkurë, 05 December 2018 17:49

Ana Brnabiç, kryeministre e Serbisë, e nxitur nga media serbe ka dhënë një deklaratë të drejtëpërdrejtë kërcënuese duke u shprehur se shteti serb ka investuar shumë në ushtri, por ata shpresojnë që të mos e përdorin.

Mediat serbe e pyetën kryeministren Brnabiç rreth spekullimeve që po qarkullojnë për armët që SHBA po dërgon në Kosovë nga Shqipëria, duke furnizuar kështu ushtrinë kosovare.

Kryeministrja serbe ra menjëherë pre e pyetjeve provokuese të medias në Serbi, duke dhënë një kërcënim të drejtëpërdrejtë për Kosovën.

“Ne kemi investuar shumë në ushtri, por shpresojmë që mos ta përdorim kurrë atë. Por, në këtë moment, një gjë e tillë është një nga opsionet në tryezë, sepse nuk mund të shohim pastrim të ri etnik dhe stuhi të reja, edhe pse Edi Rama bën thirrje për të tilla”, u shpreh Brnabiç.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Mbërrijnë në Prishtinë automjetet ushtarake amerikane për ushtrinë e Kosovës

Bota Shqiptare

Mbërrijnë në Prishtinë automjetet ushtarake amerikane për ushtrinë e Kosovës

24 automjete ushtarake “Humvee” kanë ardhur nga Shtetet e Bashkuara, në Kosovë. Këto mjete pritet të jenë në dispozicion të Forcave të Armatosura të Kosovës, të cilat pritet të themelohen me...

Çifti shkodran përplaset për pronat, gruaja: Ja more tokat fëmijëve të tu për vëllain!

Aktualitet

Çifti shkodran përplaset për pronat, gruaja: Ja more tokat fëmijëve të tu për vëllain!

Pronat duket se vijojnë të jenë burim konflikti në shumë familje shqiptare. Këtë të diel, në rubrikën “Shihemi në gjyq” ishin bashkëshortët nga Shkodra, Suzana dhe Gasper Rrotaj. Shkaku ishte një...

Pedagogia e Fakultetit Histori-Filologji Lili Sula: Unë sot jam student!

Aktualitet

Pedagogia e Fakultetit Histori-Filologji Lili Sula: Unë sot jam student!

Me studentet protestues eshte bashkuar dhe pedagogia e Fakultetit Histori Filologji Lili Sula. Ne rrjetin social Fb znj.Sula shkruan:  - "Media mund të cungojë dhe tjetërsojë mendimin e një pedagogeje...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!