Rrëfehet ‘tezja e kokainës’: S’jam penduar

Hënë, 16 Prill 2018 22:43

Njihet ndryshe me nofkën ‘tezja e kokainës’, ndërsa bënte pjesë në një rrjet ndërkombëtar droge.
Teksa foli në emisionin “Frontal”, Valentina Tufinës, e cila renditet në mesin e shumë shqiptarëve që kanë kryer krime të rënda tregon se si kishte arritur të “pushtonte” botën me kokainën që e testonte në laboratorin e saj në Shqipëri, ku e njëjta shpërndahej në tregun ndërkombëtar të drogës.

Nga burgu i Lipjanit, Tufina ka rrëfyer arsyen pse ka vepruar kështu vetëm për një arsye, për fëmijët e saj. “Pendesa ka çdo njeri, por diçka që bëhet nuk kthehet më”, tha ajo, duke shtuar se nuk është penduar qe mori pjese ne trafikun e drogës. Ajo është e dënuar me 6 vite e gjysmë burg dhe me 7.000 euro gjobë.

“Për fëmijët jap jetën, unë për ato jetoj. Nëse jam e fortë deri tani për ato jam. Ndoshta ka nena qe per fëmijët nuk ia dine, por unë për ata jap jetën. Ato thuhet se kanë edhe miliona, por une si kam. Se fëmijët e mi punojnë në 3 e gjysmë të mëngjesit deri në 1 të natës. Nuk jam nga ato grate e keqija, por nganjëherë bën skamja, bën ambicia dhe xhelozia. Shkolle e dyte e jetës eshët ky këtu (Burgu). Ca me ka ndodh ketu, sme ka ndodh kund. Ngrihen dy veta dhe thone; na ka helmuar me ilace psikologu. Por une shyqyr Zotit nuk kam marre kurre ilace”, tha Tufina.

Video

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Lista/ Shtetet që nuk lejohet të “fluturojnë” në SHBA

Globi

Lista/ Shtetet që nuk lejohet të “fluturojnë” në SHBA

Vitet e fundit udhëtimet nga ajri janë preferuar gjithnjë e më shumë duke pësuar një rritje të konsiderueshme në mbarë botën. Më shumë se katër miliardë njerëz udhëtuan nga ajri...

Greqia e katërta për tatimin mbi pronën në BE,  rënie të thellë në investime

Globi

Greqia e katërta për tatimin mbi pronën në BE,  rënie të thellë në investime

Greqia mban vendin e katërt në BE në lidhje me tatimin më lartë të pronës, sipas një studimi të kryer nga Fondacioni për Hulumtime Ekonomike dhe Industriale, ose IOBE. Studimi gjithashtu...

Helidon Kastrati, histori suksesi në Britani dhe investimi i guximshëm që nuk mbështetet nga shteti shqiptar

Aktualitet

Helidon Kastrati, histori suksesi në Britani dhe investimi i guximshëm që nuk mbështetet nga shteti shqiptar

Nga Mina HYSA Shqiptarët në diasporë pavarësisht vështirësive të fillimit kanë mundur të ndërtojnë më së miri jetën atje ku ndodhen në vende të ndryshme dhe shumë prej tyre kanë qenë...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!