Protestë për rrugë të sigurt në Gjorçe Petrov

Hënë, 16 Prill 2018 22:20

Dhjetëra qytetarë sot protestuan në komunën Gjorce Petrov të Shkupit për të kërkuar rrugë të sigurta për fëmijët.

Qytetarët sot protestuan për të dytën dit me radhë pas shkeljes së një fëmije në rrugën “Boris Saraov”, rrugë kjo pranë shkollës fillore. Vogëlushi 10 vjeçar është i lënduar në kokë dhe për momentin është në qendje stabile.

Banorët e kësaj komune me vite kërkojnë që në rrugë të vendoset sinjalistikë speciale rrugore pasiqë në këtë rrugë vozisin shumë shpejtë.

Nga Qyteti i Shkupit njoftuan se së shpejti do të vendoset semafor në rrugë.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Nuk e pranoi si të dashurin e vajzës dhe e goditi me thikë, vdes 38-vjeçari

Politikë

Nuk e pranoi si të dashurin e vajzës dhe e goditi me thikë, vdes 38-vjeçari

Shtetasi Olsi Lelo, 38 vjeç, ka ndërruar jetë në spitalin e Tiranës pasi u plagos dje në zonën e Unazës së Re. Gjatë ditës së djeshme Rezmi Caushaj plagosi me thikë...

OKB ngre alarmin: 200 mijë shqiptarë janë pa bukë

Aktualitet

OKB ngre alarmin: 200 mijë shqiptarë janë pa bukë

Raporti i publikuar së fundmi nga Organizata e Kombeve të Bashkuara, agjencia për ushqim dhe agro-bujqësi, që i referohet gjendjes së ushqimit nëpër botë për 2018, nxjerr në pah të...

Foto/ Aktorja e njohur rrihet barbarisht nga i dashuri

Show-biz

Foto/ Aktorja e njohur rrihet barbarisht nga i dashuri

Aktorja e famshme kolumbiane Eileen Moreno është rrahur brutalisht nga i dashuri i saj Alejandro Garcia, me të cilin bashkëjetonte në Meksikë. Moreno ka shfaqur pamjet e dhunës tronditëse, për të...