Gjuriç:Serbia do të përkrahë krijimin e Asociacionit por jo me rekomandimet e gjykatës në Kosovë

Premte, 06 Prill 2018 10:03

Drejtori i Zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriç i cili pak ditë më parë u arrestua nga policia e Kosovës në veri të vendit, nuk është shprehur aspak optimist përsa i përket afatit që ka vënë BE ndaj Kosovës për të themeluar Asociacionin e komunave me shumicë Serbe.

Më tej ai është shprehur se shteti Serb do ta përkrahë krijimin e këtij Asociacioni, por jo në bazë të Kushtetutës së Kosovës, ku ka gjetur se ka 23 shkelje.

‘’Ne duam që Asosiacioni të ketë fuqi’’ ka thënë Gjuriç për RTS.

Ai ka shtuar se nuk do të formojnë një Asociacion që të jetë bosh( pa kompetenca).

Modifikuar më Premte, 06 Prill 2018 10:09

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Makina shpërthen në flakë, ja ku ka ndodhur

Aktualitet

Makina shpërthen në flakë, ja ku ka ndodhur

Një automjet u përfshi nga flakët në Elbasan. Ngjarja ndodhi gjatë natës në lagjen "Partizani" dhe sipas policisë makina ishte e parkuar në momentin kur u dogj. "Gjatë natës në lagjen...

Tani do të hani më shumë, mësoni të vërtetat që nuk i keni ditur për makaronat

Shëndeti

Tani do të hani më shumë, mësoni të vërtetat që nuk i keni ditur për makaronat

Janë të paktën 10 legjenda ato që nuk i paskemi ditur deri tani për makaronat – pjatën më të preferuar të italianëve. Aidepi, Lidhja e Industrive të Ëmbëlsirave dhe të Pastës...

Çfarë i bën gjoksit Oriola Marashi, 'bombat' e saj rriten dita-ditës

Show-biz

Çfarë i bën gjoksit Oriola Marashi, 'bombat' e saj rriten dita-ditës

Oriola Maashi ka qëlluar sërish në shenjë me postimin e saj.  Ajo ja ka dalë të tërheqë vëmendjen. Një set i ri fotografik e ka sjellë atë sërish bune dhe mjaft të freskët...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!