Enver Hoxhaj: Deklaratat për ndarjen e Kosovës, Daçiç po luan lojën e Rusisë

Saturday, 07 Prill 2018 15:35

Duke komentuar deklaratat e bëra nga ministri i Jashtëm serb, Ivica Dacic për ndarjen e Kosovës,  Zëvendëskryeministri i Kosovës, Enver Hoxhaj është shprehur se këto deklarata Daçiç i bën në emër të Rusisë. “Mesazhi i tij për ndarjen nuk i drejtohet vetëm Kosovës por edhe për Bosnjën, dhe njëherit i shërben interesit rus në Ballkan, në Ukrainë dhe kudo tjetër”, shkruan Hoxhaj në Tëitter.

Këtë koment ai e bëri pasi gazeta serbe Danas publikoi deklaratat më të fundit të Daçiçit, ku ai thotë se Kosova do ta pranonte ndarjen por që ndërkombëtarët nuk po e lejojnë një gjë të tillë.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Gruevski i kishte zbrazur llogaritë bankare qysh në shtator

Globi

Gruevski i kishte zbrazur llogaritë bankare qysh në shtator

Ish-kryeministri Nikolla Gruevski qysh në shtator, kur mbajti një konferencë për shtyp në Kuvend dhe akuzonte pushtetin duke thënë se është viktimë e persekutimit politik, kishte tërhequr të gjitha paratë...

Doli te Arian Çani me si ‘magjistar’ që shëron xhindët, nuk ua merr mendja se çfarë i gjeti policia në shtëpi

Bota Shqiptare

Doli te Arian Çani me si ‘magjistar’ që shëron xhindët, nuk ua merr mendja se çfarë i gjeti policia në shtëpi

Hysri Peqanit, i njohur si “Burdushi”, mjek popullor që pretendon se shëron shumë sëmundje, e ka pisk punën me policinë. Gjatë një kontrolli në banesën e tij është gjetur një...

Behuni gati për më të keqen, ja kur do te ulen drastikisht temperaturat

Aktualitet

Behuni gati për më të keqen, ja kur do te ulen drastikisht temperaturat

Ditën e sotme ka rënë bora e parë në Dardhë të Korçës. Temperaturat kanë nisur të ulen ndjeshëm dhe kjo ndjehet kryesisht në orët e para të mëngjesit dhe ato të...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!