Rrëmbehet fëmija 11 vjeç, familjes i kërkojnë 50 mijë euro

Hënë, 09 Prill 2018 08:21

Mbrëmë ka ndodhur një ngjarje shumë e rëndë në qytetin e Shtimes në Kosovë. Dyshohet se një makinë me njerëz të panjohur ka rrëmbyer një djalë 11-vejccar.

Mësohet se rrëmbyesit i kanë kërkuar familjes së tij 50 mijë euro.  11-vjeçari po luante me një djalë tjetër kur është ftuar nga disa persona nga një makinë që po kalonte afër. Sipas rrëfimit të djalit të xhaxhait, i cili ishte i pranishëm në momentin e rrëmbimit, kur E.T iu afrua makinës, ai u fut brenda me dhunë.

Nga ai moment familjarët nuk kanë marrë lajme për djalin përveçse një mesazhi ku kërcënoheshin me jetën e tij. “Nëse nuk ban 50 000 euro, E… mos e kerko ma”, thuhet në mesazhin që morën.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Foto/ Aktorja e njohur rrihet barbarisht nga i dashuri

Show-biz

Foto/ Aktorja e njohur rrihet barbarisht nga i dashuri

Aktorja e famshme kolumbiane Eileen Moreno është rrahur brutalisht nga i dashuri i saj Alejandro Garcia, me të cilin bashkëjetonte në Meksikë. Moreno ka shfaqur pamjet e dhunës tronditëse, për të...

“Vrava gruan, të vras dhe ty”, si kërcënoi Fadil Kasëmi shoferin

Aktualitet

“Vrava gruan, të vras dhe ty”, si kërcënoi Fadil Kasëmi shoferin

“Kam vrarë gruan dhe të vras edhe ty”. Me këto fjalë Fadil Kasëmi i është drejtuar shoferit me të cilin ia ka mbathur pas krimit që tronditi kryeqytetin vitin e...

Vasili: Gjynah se nuk ke as moshë për të larë gjithë këto turpe!

Politikë

Vasili: Gjynah se nuk ke as moshë për të larë gjithë këto turpe!

NGA PETRIT VASILI Gramoz Ruçi zgjodhi te jete njesh me hajdutet e teatrit..... Kryetari i Kuvendit kishte nje shans te fundit per tu distancuar nga hajdutet e teatrit. Sot ai hodhi poshte...