Kryeministri i Maqedonisë, Zoran Zaev, në një konferencë për shtyp tha se autoritet duhet të hetojnë nëse Gruevski e ka…
Vazhdon misteri i vendodhjes së ish-kryeministrit të Maqedonisë Nikola Gruevski. Ndërkohë që autoritetet shqiptare konfirmuan se ai ka dalë nga…
Të tjera detaje janë zbardhur në lidhje me kalimin e “fshehtë” të ish-kryeministrit Nikola Gruevski nga Maqedonia drejt Shqipërisë, e…
Vlora Çitaku, ambasadore e Kosovës në SHBA është takuar me Ivanka Trump, të bijën e presidentit amerikan, Donald Trump. Çitaku…
Ministri i Forcës së Sigurisë të Kosovës, Rrustem Berisha gjatë qëndrimit të tij në Budva, Mali i Zi, ku mori…
Detaje të reja janë zbardhur nga arratisja e Nikolla Gruevskit nga Shqipëria për në Hungari. Mediat maqedoni shkruajnë se Gruevski…
Ambasadori i SHBA-së në Këshillin e Sigurimit të OKB-së, Jonathan Cohen, në mbledhjen e Këshillit të Sigurimit të OKB-së në…
“Nuk mund ta ndryshojmë të kaluarën: Serbia dhe Kosova kanë qenë në luftë. Por, mund ta ndryshojmë të ardhmen duke…
Më 15 nëntor të vitit 2009, qytetarët e Kosovës u janë drejtuar kutive të votimit për të marrë pjesë në…
Një nga punëtorët e Bechtel Enkas, Përparim Sadiku, muajin e kaluar, kishte mbetur rreth dy orë i varur në vinç…
SHBA e dëshmon që është aleatja kryesore e Kosovës: Këto janë kërkesat e saj për shtetet anëtare të OKB-së Shtetet…
Ambasadorja e Kosovës në Uashington, Vlora Çitaku, ka thënë se vendi ynë ka bërë progres të madh që nga shpallja…

Lajmet e fundit

Ngjarje e rëndë në Durrës, një grua humb jetën

Aktualitet

Ngjarje e rëndë në Durrës, një grua humb jetën

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur paraditen e sotme në Durrës. Një grua ka rënë nga kati i 7-të i një pallati në lagjen numër 5 të qytetit bregdetar. Ajo ka...

Vetëm 24 orë, gjashtë të vdekur nga aksidentet rrugore në Kosovë

Bota Shqiptare

Vetëm 24 orë, gjashtë të vdekur nga aksidentet rrugore në Kosovë

Për 24 orë në Kosovë kanë humbur jetën gjashtë persona si pasojë e aksidenteve në trafik. Vetëm gjatë periudhës janar - tetor të këtij viti në Kosovë janë shkaktuar mbi 10...

Dashuria nuk konservohet

Lifestyle

Dashuria nuk konservohet

Është një e vërtetë rreth dashurisë. Gjithçka që kurseve e humbe, gjithçka që dhe/dhurove u shpërbleve, fitove u bë e jotja, u shpërbleve si nga Zoti ashtu edhe nga njeriu...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!