Një përplasje fizike ka ndodhur sot në Kuvendin e Kosovës. Deputeti Xhavit Haliti i PDK-së ka goditur deputetin e LDK-së,…
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, sot ka nënshkruar dekretet për themelimin e misioneve diplomatike të Kosovës në nivel të ambasadave…
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi në një intervistë për ‘EurActiv’ ka folur për Samitin e BE-së dhe të vendeve të…
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka folur para mediave pas përfundimit të Samitit të Sofjes mes BE-së dhe vendeve të…
Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç vazhdon me sulmet e tij në drejtim të Europës. Përveç hallit të madh të Vuçiçit,…
Presidenti Serbisë Aleksandër Vuçiç ka folur për gazetën spanjolle “El Pais” në lidhje me Kosovën. “Nëse më pyesni a jam…
Kryeministri grek Aleksis Tsipras  gjatë samitit të Sofjes në një konferencë për shtyp deklaroi se negociatat me Shqipërinë po vazhdojnë,…
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka marrë pjesë sot në Forumin Ekonomik të Vjenës, " Sofia Talks 2018". Pjesëmarrës janë…
 Në Sofje të Bullarisë përfundoi samiti i Bashkimit Evropian me Ballkanin Perëndimor. Një ndër temat kryesore ishte edhe çështja e…
Pas samitit të Sofjes mes Bashkimit Europian dhe Ballkanit Perëndimor, gjatë punimeve të të cilit janë zhvilluar edhe takime dypalëshe…