Organizuar nga Shoqata “Skënderbeu”, me rastin e festës së pavarësisë së Shqipërisë, do të nisë edicioni i 12-të i Muajit…
Qeveria e Kosovës ka rritur taksën në importe për mallrat që vijnë nga Serbia dhe Bosnja e Hercegovina. 10 për…
Sipas të dhënave statistikore, nga 169 komuna të Serbisë, më 2017, ka pasur rritje të popullsisë vetëm në Novi Pazar,…
Gjermania dhe Austria kanë qëndrime diametralisht të kundërta për idenë e korrigjimit të kufijve mes Kosovës dhe Serbisë. Kancelarët nga…
Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka pritur sot në takim drejtoreshën për Evropën në Ministrinë për Evropën dhe…
Ish-ministri i Jashtëm i Greqisë, Nikos Kotzias pas shkarkimit rrezikon akoma edhe më shumë për shkak të marrëveshjes për kufirin…
Gazeta greke “Kathimerini” ka publikuar pamjet e vrasjes së John Macris, bosit australian të mafies që jetonte në Greqi, i…
Beograd, 6 nëntor – Ministri i Jashtëm i Serbisë, Ivica Daçiq, deklaroi se Serbia nuk do t’i parashtrojë notë proteste…
Historia të mbetet histori! Kancelari austriak, Sebastian Kurz që ndodhet për vizitë në Ballkan bën thirrje në Beograd për lënien…
Emrat e karateistëve kosovarë janë paraqitur në listën e pjesëmarrësve të kampionatit botëror të karatesë, që të martën (sot) nis…
Kancelari austriak, Sebastian Kurz, ka qëndruar për një vizitë zyrtare në Beograd, ku është takuar me presidentin serb, Aleksander Vuçiq.…
Kancelari i Austrisë Sebastian Kurz sot qëndron për vizitë zyrtare në Kosovë. Gjatë qëndrimit në Kosovë, Kurz do të pritet…

Lajmet e fundit

Shqipëri-Skoci, Policia masa të rrepta për ndeshjen, ja rrugët që do të bllokohen në Shkodër

Aktualitet

Shqipëri-Skoci, Policia masa të rrepta për ndeshjen, ja rrugët që do të bllokohen në Shkodër

Policia e Shkodrës ka marrë masa të ashpra para përballjes mes Shqipërisë dhe Skocisë e vlefshme për Ligën e Kombeve. Takimi do të luhet ditën e shtunë në orën 20:45 në...

Gruevski i kishte zbrazur llogaritë bankare qysh në shtator

Globi

Gruevski i kishte zbrazur llogaritë bankare qysh në shtator

Ish-kryeministri Nikolla Gruevski qysh në shtator, kur mbajti një konferencë për shtyp në Kuvend dhe akuzonte pushtetin duke thënë se është viktimë e persekutimit politik, kishte tërhequr të gjitha paratë...

Doli te Arian Çani me si ‘magjistar’ që shëron xhindët, nuk ua merr mendja se çfarë i gjeti policia në shtëpi

Bota Shqiptare

Doli te Arian Çani me si ‘magjistar’ që shëron xhindët, nuk ua merr mendja se çfarë i gjeti policia në shtëpi

Hysri Peqanit, i njohur si “Burdushi”, mjek popullor që pretendon se shëron shumë sëmundje, e ka pisk punën me policinë. Gjatë një kontrolli në banesën e tij është gjetur një...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!