Hiperventilimit i politikanëve si dhe histeria e medias në temën e Kosovës kanë arritur kulmin. Sipas hulumtimeve të korrespondentit të…
OKB: Inkurajojmë Prishtinën dhe Beogradin të flasin për propozimet e bëra. Kohët e fundit po artikulohet si opsion eventual zgjidhjeje…
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka mbajtur edhe sot një konferencë për media, në të cilën ka folur për zhvillimet…
Ish-diplomati amerikan dhe njohësi i çështjeve ballkanike Daniel Serwer është pozicionuar kundër deklarimit të Presidentit Hashim Thaci për këmbim territoresh…
Drafti i parë i statutit të Asociacionit të komunave me shumicë serbe pritet të jetë gati deri më 4 gusht,…
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, tha të enjten në një intervistë për Zërin e Amerikës, se pikëpamja e tij për…
Zëvendës-ndihmës sekretari amerikan i shtetit për Evropën dhe Euro-Azinë, Matthew Palmer, tha të mërkurën në Shkup se refrendumi për marrëveshjen…
Zëvendësministri i Forcës së Sigurisë së Kosovës, Burim Ramadani, e ka quajtur sfidues procesin e tranzicionit të FSK’së, nëpërmjet ndryshimeve…
Mbi 125 ushtarë të batalionit për sulme helikopterë të Gardës Kombëtare të shtetit amerikan Tenesi, vitin e ardhshëm do të…
Presidenti i Kosovës, Thaçi, ka thënë se Lugina e Preshevës duhet të jetë pjesë e Republikës së Kosovës, raporton Koha.…
Mbi 125 ushtarë të batalionit për sulme nga helikopteri të Gardës Nacionale të shtetit amerikan Tenessee do të vendosen në…
KFOR-i turk, si investitor i rrugës nga Kompleksi Memorial i Reçakut deri te “Kulla e Lirisë” në Shtime, e ka…

Lajmet e fundit

Gjimnazistët e Beratit në protestë, përkrahin studentët

Aktualitet

Gjimnazistët e Beratit në protestë, përkrahin studentët

Gjimnazistët në Berat janë ngritur në protesta në përkrahje të studentëve. Nxënësit e gjimnazit 'Kristaq Capo' nuk u futën në mësim dhe dolën në sheshin qëndror të qytetit për të protestuar...

Kush është shqiptari që u vra mbrëmë në Greqi

Aktualitet

Kush është shqiptari që u vra mbrëmë në Greqi

Një shqiptar ka mbetur i vrarë mbrëmjen e kësaj të mërkure në Greqinë fqinje. Ai u ekzekutua me një plumb në kokë, rreth orës 22:40, gjatë kohës që ndodhej i ulur në një...

Sytë tregojnë sa të stresuar jeni

Lifestyle

Sytë tregojnë sa të stresuar jeni

Shikimi në sytë e një personi mund të tregojë se sa i stresuar është. Ky është raporti i një studimi të realizuar së fundmi. Shkencëtarët kanë zbuluar se madhësia e bebëzave ndryshon...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!