Pjesëtarë të Ministrisë së Punëve të Brendshme në Bela Crkva në Serbi, kanë arrestuar 39 vjeçarin S.Z. nën dyshimin se…
Pesë trupat e pajetë të anëtarëve të familjes Sadikaj nga Suhareka, të cilët vdiqën tragjikisht pas një aksident trafiku të…
Një ditë më parë presidenti serb, Aleksandar Vuçiç bisedoi përmes telefonit me kancelaren gjermane, Angela Merkel. Vuçiç i kushtoi vëmendje…
Vëllai i 25-vjeçares A.S. që humbi jetën e saj bashkë bashkëshortin, dy fëmijët dhe vjehrrën në një aksident rrugor që…
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, në kuadër të ceremonisë së inaugurimit të presidentit turk, Recep Tayyip Erdoğan, ka takuar Kryeministrin…
Ka arritur në 40 numri i pjesëtarëve të komunitetit serb që kanë kërkuar largim nga Forca e Sigurisë e Kosovës…
Gazetari serb Stefan Cvetkoviqi, i cili po heton vrasjen e Oliver Ivanoviçit është dhunuar brutalisht në Beograd. Në njërin nga…
Lista e personave të shpallur në kërkim nga Policia e Kosovës për vepra dhe incidente të ndryshe është e gjerë.…
Policia italiane kapi më shumë se 26 kg drogë të llojit heroinën dhe kokainë, si dhe sekuestroi 39,000 euro cashh…
Dy shqiptarë, tre tunizianë dhe një italiane, të moshës nga 32 në 47 vjeç, janë arrestuar nga karabinierët sot në…
Policia në Kosovë bëri thirrje për shtim të kujdesit në trafik pasi që të dielën pesë anëtarë të një familjeje…
Zëvendëskryeministri Behgjet Pacolli shprehu kënaqësinë që Kosova është pjesë e Samitit të gjashtë shteteve të Ballkanit Perëndimor, i cili, në…

Lajmet e fundit

Kosova, të martën bëhet anëtare e INTERPOL-it

Bota Shqiptare

Kosova, të martën bëhet anëtare e INTERPOL-it

Ministri i Punëve të Jashtme në Qeverinë e Kosovës, Behgjet Pacolli, u shpreh optimist se Kosova nga nesër do të jetë anëtare e organizatës policore ndërkombëtare - INTERPOL. "Vota pro është...

LAJM I FUNDIT/ Kërkohet dorëheqja e deputetit të PS, fyeu fëmijët autikë

Aktualitet

LAJM I FUNDIT/ Kërkohet dorëheqja e deputetit të PS, fyeu fëmijët autikë

Ndaj gjuhës fyese të deputetit socialist Alket Hyseni kundrejt autikëve ka reaguar edhe drejtuesja e fondacionit “Down Syndrome Albania” Emanuela Pepkola Zaimi e cila ka kërkuar dorëheqjen. “Alket Hyseni jepni dorëheqjen”...

5 vjet pa Sokol Olldashin, Basha status të veçantë

Politikë

5 vjet pa Sokol Olldashin, Basha status të veçantë

Kryetari i PD-së Lulzim Basha ka përkujtuar ish-ministrin dhe deputetin demokrat Sokoll Olldashi në 5-vjetorin e ndarjes së tij nga jeta. kryetari i PD-së Lulzim Basha, e kujton përmes një mesazhi...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!